Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vissza fog jönni a menstruációm?

Vissza fog jönni a menstruációm?

Figyelt kérdés
Kb 2 évvel ezelőtt diagnosztizáltak nálam anorexiát, és azóta nem jön meg, pedig előtte rendszeresen megjött. Azóta kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel ugyan, de sikerült felépülnöm, és egy egészséges súlyt elérnem, ugyanakkor a menstruációm még mindig kimarad. Vissza fog jönni magától vagy valami gyógyszeres kezelésre lenne szükségem?

2017. júl. 30. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Anorexiás voltam én is.


Remélem rendbe jössz teljesen! Nekem majdnem napra pontosan 4 ÉVEMBE telt, mire újra megjött. Gyógyszerek nélkül.

Dokim felírt egy olyat is, már nem jut eszembe a neve, de valahol megvan, ami olyan erős, hogy csak 5 napig volt szabad szedni. Még a meddőknek is havit hozott, állítása szerint. Nekem 3 kúrát csinált vele. Eredménytelenül.


Jártam természetgyógyászhoz, nőgyógyászokhoz, meddőségi klinikán, semmi nem használt.

Aviva torna jött be szerintem. 9 hónapig 2 naponta aviváztam, úgy hogy voltam betanuláson és párom megvette nekem a könyvet, amiben volt útmutató.


Anorexia után 20 vagy 25 kilót kellett felszednem ahhoz, hogy ismét megjöjjön. 5 kilóval több is voltam, mint fogyózás előtt, de akkor össze kellett szednem minden erőmet és nem visszahátrálni.


Lekopogom, tavaly augusztus óta minden hónapban megjön :))

Igaz, hol egy héttel korábban, hol 1-2 hetes csúszással, de megjön. :)


Próbáld ki ezt a tornát, minden megyében van betanítás, én csak ajánlani tudom. És étkezz változatosan, kerüld a stresszt!

2017. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ki fogom próbálni a tornát! :)
2017. júl. 31. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Mennyit ettél a feltáplálásban/felépülésben? Megettél 2500-3000+ kalóriát minden egyes nap? Abbahagytad a sportolást? Pihentél eleget? Aludtál? Nem vonsz meg magadtól semmilyen tápanyagot vagy ételcsoportot? Hogy állsz a stresszel? Alszol eleget?

Számtalan tényező játszik közre. Mióta gyógyulsz az evészavarból, meddig tartott az aktív időszaka, és hol tartasz most.

Teljesen egyénfüggő, hogy kinél meddig tart, s mikor tér vissza a menstruáció. Ha szétcseszted a hormonjaidat, akkor adj nekik időt, hogy helyreálljanak. Nincs semmi, amit ne lehetne visszafordítani (általában), és ha mindent jól csináltál, a menstruáció vissza fog térni hormonos beavatkozás nélkül. Amikor korlátozod az energiabevitelt, és energia deficitet kreálsz túledzéssel vagy megszorítással, a tested két dolgot tesz: azonnal leállít minden biológiai funkciót, hogy energiát takarítson meg és energiát von el a szövetekből, zsírokból, csontokból, izmaidból, szervekből és idegrendszerből, hogy pótolja a hiányt. A teljes visszatáplálási folyamat közepén még mindig vannak bizonyos problémák, amiket helyre kell hoznia, még ha a felszínen ezekkel nem is szembesülsz. Az alulevés rengeteg nem látható sérülést okoz a szervezetben, és ezek szemmel nem láthatók, a laborvizsgálat sem mindig mutatja ki, de ha extrém éhséget tapasztalsz, az egy jó indikátor arra, hogy többet kellene enned. Okkal vagy éhség, és minden esetben követned kell az éhséged. A menstruáció visszatérte nem mércéje a gyógyulásnak, sem annak, hogy mostmár tökéletesen egészséges vagy és minden happy, de egy HATALMAS JEL, hogy jó irányba haladsz! Azt mondanám, hogy ha már hónapok óta tartod az egészségesnek mondható súlyodat, továbbra is megeszel napi 3000+ kalóriát, abbahagytál minden sportolást, edzést, túlzott aktivitást és nem vonsz meg magadtól semmilyen tápanyagot, valamint nincs olyan stresszfaktor, ami befolyásolná a közérzeted, átírtad a kényszeres szokásaidat, és nincs tápanyaghiányod, akkor általában beindulnak a nemi hormonok. Ezt pedig érdemes ünnepelni ;)

Sajnos az egészséges testsúly még nem mutatója annak, hogy minden helyrejött a testedben. Adj magadnak időt, ne sportolj még, s egyél minden nap 2500-3000+ kalóriát, mindféle kompenzálás és korlátozás nélkül. Ha extrém éhséget tapasztalsz, kövesd az éhséged, mert oka van, hogy megjelenik, a szervezeted jelzése, hogy még reparálni kell bizonyos funkciókat! Bármilyen apró tünetet tapasztalsz, ami a hormonok helyreállására utal, örül neki, s ünnepeld meg, mert azt jelenti, hogy jó úton haladsz. Ha tudsz angolul, ajánlom @thisgirlaudra videóit youtube-n. Remélem, hogy tudtam segíteni.

Plusz, ne felejtsd el, hogy a hormonokat a hipotalamusz irányítja, és ezért elsősorban szénhidrátra van szükség ahhoz, hogy megfelelően működjön! Ha nem eszel eleget napi szinten, stresszel, esetleg vérszegény vagy, nem fog megjönni. Előbb magaddal és az evéssel, külvilággal való kapcsolatodat kell helyretenni, hogy igazán nővé válhass! xx

2017. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!