Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13-14 éves lányok, akik...

13-14 éves lányok, akik votatok gyerek/tini/felnőtt nőgyógyásznál. Mesélnétek a vizsgálatról?

Figyelt kérdés

Vagy azok is mesélhetnek, akik szűzen voltak.

Mit csinált,

fájt-e,

mennyi ideig tartott,

mit kérdezett,

férfi volt vagy nő, fiatal, vagy idős, Anyukatok bent volt,

Sajnos nekem is nemsokara el kell mennem és érdekelne mire szamitsak



2017. aug. 1. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nagyon erős menstruációs görcseim voltak és egyszer úgy begörcsöltem, hogy a háziorvos mentőt hívott és az vitt el a kórházba. 13 éves voltam akkor.

Természetesen szűz voltam.

Senki nem volt velem, a szüleimnek utána szóltak, mikor már útban volt velem a mentő a kórházba.

Felfeküdtem a vizsgáló asztalra, kézzel megvizsgáltak. Nem volt kellemes, pláne úgy, hogy nagyon erősen görcsöltem. Férfi volt az orvos. Nagyon normális volt. Kérdezték, hogy mióta menstruálok, mindig ilyen erősen görcsölök-e, van-e valamilyen más gondom, problémám.

Szóval nekem rendhagyóan sikerült az első nőgyógyászati látogatásom. Akkor pár napot egyébként bent is tartottak a gyerekosztályon és kivizsgáltak. Maga a vizsgálat pár perc volt.

Ijesztőbbnek tűnik, mint amilyen valójában egyébként.:)

2017. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Körülbelül 1,5 éve késett a menstruációm, emiatt mentünk tini nőgyógyászhoz anyával, szűz voltam. Női orvos vizsgált. Először behívott a doki, és megkérdezte, mikor volt az utolsó menstruációm, van-e bármi panaszom, szedek-e gyógyszert, stb. Ezután egy függöny mögött megvizsgált, de nem nyúlt a hüvelyembe, csak megnézte. Felírt egy gyógyszert (amit végül nem vettem be, mert nem akartam hormont szedni 13 évesen), valamint elküldött hasi ultrahangra. Az ultrahang sem volt fájdalmas, csak végigcsúsztatták a hasamon a zselés eszközt. Végülis megjött magától, és pár hónappal később már 28 napra pontos volt, azóta is az (pedig fogamzásgátlót csak évekkel később kezdtem szedni). Szóval örülök neki, hogy nem vettem be semmi hormont, amit az orvos írt fel.

20N

2017. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Szűz voltam még, amikor először nőgyógyásznál jáértam. 15 éves voltam. Rendellenes vérzés miatt mentem.

Hasi uh készült, majd le kellett vetkőzni, és végbélen keresztül vizsgált meg. A vizsgálat folyamata amúgy ugyanolyan, mintha hüvelyen keresztül tenné, 2kezes manuális vizsgálat, egyik keze (ujja) bent, másik az alhason kint, és így "tapogatja" tk ki a méh helyzetét, méretét, nyirokcsomókat, stb.

Nem fájt, de kellemetlen volt.

Kérdezte az első vérzés idejét, illetve azt, hogy van-e valami panaszom, fáj-e valamim.

Azt is kérdezte, hogy voltam-e már együtt fiúval, de azt még mielőtt bementem volna, a folyosón félrevonva, úgy, hogy senki ne hallja.

Férfi volt, fiatal orvos. Most már nem fiatal :) de még mindig hozzá járok.

Anyu bent volt (de a "kínos" kérdésnél tényleg odafigyelt a doki, hogy ne hallja meg)

2017. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3/3!


Azért remélem amikor az orvos megvizsgált nem volt ott az anyukád,azért elég intim dolog,hogy a fenekedbe nyúlnak és ott állsz alul semmibe.

15 évesen sokan egyedül járnak már nőgyógyászhoz meg háziorvoshoz is,annyira nem voltál kicsi.

2018. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sassszem ***** válasza:
100%
Sajnos voltam férfi volt a nőgyógyász. vérzése delenesség miatt kellett mennem.
2018. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sassszem ***** válasza:
84%
Nekem és sajnos nőgyógyászhoz kellett mennem a vérzés rendellenesség miatt. Volt új vérvétel. Sajnos máig sem állt be a havon, pedig kaptam rá egy vérzés szabályozó gyógyszert. Mindegy mert úgysem lesz gyerekem egészségügyi okok miatt. nem részletezem hogy miért nem ha valaki kíváncsi rám, az privátban keressen meg engem. Szerencsémre nem volt nőgyógyászati vizsgálaton ami kellemetlen lett volna. Férfi volt a nőgyógyász orvosom.
2018. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sassszem ***** válasza:
52%
Nekem és sajnos nőgyógyászhoz kellett mennem a vérzés rendellenesség miatt. Volt uh vérvétel. Sajnos máig sem állt be a havon, pedig kaptam rá egy vérzés szabályozó gyógyszert. Mindegy mert úgysem lesz gyerekem egészségügyi okok miatt. nem részletezem hogy miért nem ha valaki kíváncsi rám, az privátban keressen meg engem. Szerencsémre nem volt nőgyógyászati vizsgálaton ami kellemetlen lett volna. Férfi volt a nőgyógyász orvosom.
2018. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sassszem ***** válasza:
70%
Bezzeg a fiúknak milyen jó soruk van, hog ynem nekik kel szülniük, Minden happy, mi meg szenvedhetünk a szülőszobán órákig. Akinek nem inge, ne vegye magára. Azért nem szülök, gyereket, mert akkor mehetek orvhoz, vérvételre, terhességi cukorterhelésre, császárra, stb stb amúgy is itt van ez a pandémia, a COVID nem kell nekem még egy teher. Nekem ott van a GOldi lovam, bőven elég a lovam.
2022. jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sassszem ***** válasza:
52%
Bezzeg a fiúknak milyen jó soruk van, hogy nem nekik kell szülniük, Minden happy, mi meg szenvedhetünk a szülőszobán órákig. Akinek nem inge, ne vegye magára. Azért nem szülök, gyereket, mert akkor mehetek orvhoz, vérvételre, terhességi cukorterhelésre, császárra, stb stb amúgy is itt van ez a pandémia, a COVID nem kell nekem még egy teher. Nekem ott van a GOldi lovam, bőven elég a lovam.
2022. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sassszem ***** válasza:
52%
Bezzeg a fiúknak milyen jó soruk van, hogy nem nekik kell szülniük, Minden happy, mi meg szenvedhetünk a szülőszobán órákig. Akinek nem inge, ne vegye magára. Azért nem szülök, gyereket, mert akkor mehetek orvhoz, vérvételre, terhességi cukorterhelésre, császárra, stb stb amúgy is itt van ez a pandémia, a COVID nem kell nekem még egy teher. Nekem ott van a Goldi lovam, bőven elég a lovam.
2022. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!