Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányoktól, nőktől kérdezem:...

Lányoktól, nőktől kérdezem: aki volt már teljes kardiológiai vizsgálaton (szívultrahang, terheléses és sima EKG, illetve szív CT), mennyire kellett ezeken a vizsgálatokon "nekivetkőzni"?

Figyelt kérdés
Koromhoz képest (27) elég szégyellős vagyok idegenek előtt, zavarban vagyok és izgulok, szóval szarul élem meg a idegen szemek előtti meztelenkedést, erre most a háziorvos teljes kardiológiai kivizsgálást rendelt el. Tudom, persze, a nőgyógyász sokkal élesebb helyzet,csakhogy én a nőgyógyászomat kicsi korom óta ismerem, családi barát, tehát nem idegen. Kardiológus ismerős viszont nincs a csládban, sajnos. Ki mit tapasztalt?

2017. aug. 1. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekunk a kotelezo éves munkahelyi orvosi vizsgalaton csinalnak EKG-t, es ott felul teljesen le kell vetkozni. Ugyhogy eleg valoszinu, hogy itt is le kell majd. Alulrol nem hiszem
2017. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Azért 27 évesen felnőttebben lehetne hozzállni a kérdéshez, bocs...

Egyébként pedig: EKG-n és szívultarhangon meztelen felsőtest, utóbbinál ráadásul oldalt is kell feküdni, ami különösen kellemetlen volt nekem, a három gyerek szoptatásával elhasznált melleimmel. Nem volt jó élmény, de a szívem fontosabb a szépségem illúziójánál..

2017. aug. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rákészülök lélekben :-)
2017. aug. 1. 23:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

deréktól felfelé meztelen leszel.


huh, egyébként a családi barát nőgyógyász számomra elég borzasztóan hangzik... ott ülsz vele szemben és beszélgettek másokkal is, legközelebb meg beterpesztesz neki...

2017. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Echon felül teljesen le kell vetkőzni, mivel az uh-fejnek a bőröddel érintkeznie kell, és mivel a szíved a mellkasodban van, igen a cicidnek szabadon kell lennie, annak környékét fogja uh-zni a doki


Hasi ct-m volt anno, kaptam a vizsgálathoz kórházi hálóinget, abban feküdtem be a gépbe.

2017. aug. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb válaszokat. Nekem már a hazidokim részletes hallgatozasa is sok volt, pedig akkor nem is kellett teljesen levetkoznom felmeztelenre. Mindegy, ez van, nyilván sokkal húzósabb dolgokat is ki kell állnia az embernek.
2017. aug. 2. 10:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is utáltam a kardiológiai vizsgálatokat, régen sokat "vendégeskedtem" a Városmajor utcában, nem tudtam megszokni a kiszolgáltatottságot, hogy ott vagyok fedetlen mellkassal és a szívműködésemet fürkészik mindenféle műszerekkel. Végül egy szívbillentyű-műtét következett, azóta (lekopogom) éves kontrollra megyek és minden oké.
2017. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy tévhit hogy a szivultrahang vizsgálatnál félmeztelenül kell lenni.Hogy ez a hazai gyakorlatban miért van igy én arra fogom hogy kevesebbet kell kommunikálni a beteggel a másik variációt le sem irom

Szakszerűen figyelmesen végzett vizsgálatnál nők részére mindig köpenyt kéne biztositani vagy a figyelmet arra hivni fel hogy milyen at alkalmas ruházat. A vizsgálathoz megfelel bármilyen olyan felső ami középen nyitható bal oldali oldal fekvésben történik jobb kéz leszoritja a felsőt a jobb mellet, csak a bal mellrészi dekoltnál és kicsit alatta kell hogy elférjen a vizsgálófej.jHa a gél hozzáér a ruhához könnyedén kijön mosásnál.A vizsgálatot hogy igy kéne elvégezni szakmai okai is vannak nem megy a beteg vérnyomása az egekbe,pulzusa nem emelkedik nagyon nem lesz esetlegesen hyperkinetikus,,,illetve egyes értéket is befolyásolhat /EF/ Valójában le van ez irva is csakhát nem foglalkozik vele a vizsgálatot végző.

2017. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Család barátja nőgyógyász, számomra elviselhetetlen lenne. Amikor ott van velünk és beszélgetünk, úgy érezném mintha cinkosok lennénk...
2017. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!