Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki hogyan oldja meg az olyan...

Ki hogyan oldja meg az olyan helyzeteket amikor megvan?

Figyelt kérdés
Itt gondolok tornaórára,kötelező biciklitúrára,kötelező biciklitúrás fürdésre az osztállyal.. Tampont egyszer próbáltam,de nem ment,a betétet meg 2 óránként kell cserélnem ha ülök(!),nem hogy biciklizzek.. 13 éves vagyok,és teljesen parázok már a suli miatt.....

2017. aug. 2. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 évesen pont egy kenuzós/biciklis tábor közepén jött meg, az ország nyugati részében lakok, a tábor meg Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, szóval nem volt opció, hogy otthagyjam a tábort és hazamenjek. Szóval tudom, milyen érzés, a biciklizés nem para, ha betétet használsz, akkor viszont a fürdést ki kell hagynod. :( Azt javaslom, hogy biciklizésnél sötét nadrágban legyél, hogy ha bármi történik, ne látszódjon, plusz jó, ha van a nadrágnak zsebe, amiben mindig nálad lehet egy betét, ha megálltok valahol, akkor jó, ha kéznél van. Sok sikert! :)
2017. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Amikor annyi idős voltam mint te,rengeteget szenvedtem a menstruációmmal.Nekem egy egész hétig tart és nagyon erős a vérzésem.Sokszor csak az ilyen nagyon nagy,és nagyon vastag betétek fogták fel a vérzést,De volt hogy éjjel a szárnyas betét is elcsúszott vagy átázott szóval gyakran voltak balesetek.Nekem ami tökéletesen bevàlt az egy közepes vastagságú kényelmes betét,egy idejűleg használva tamponnal.Így ha a tampon idő előtt cserére szorul és mondjuk nem érzem,akkor sem lesz baj mert ott a tampon,ha már egy csepp vér keletkezett a betéten biztos hogy tampont kell cserélni,de nyilván ha érzed,akkor már ez előtt kicseréled.Nekem csak az ob tampon vált be ami eurós boltban 490 ft.Sokan dicsérik még a naturellát is,de nekem valahogy nehezebb a felhelyezése.Onnan tudod hogy,hogy jól van a helyèn,hogy menet közben egyáltalán nem érzed.Viszont betétből s naturella egy picit olcsóbb mint a carefree és tökèletesen jó.Nekem a havi betéteim kb.egy ezresből kijön:egy vastag ob tampon (a menstruáció elejére)490ft,egy közepes naturella szárnyas betét390 ftés a menstruáció utolsó napjaira (5.6.7.)pedig valami akármilyen márkájú nagyon vékony kis betét.Èn is nehezen tértem át a tamponra de nekem ez lett a legjobb megoldás.Akkor kezdtem használni mikor nyaraltunk és nagyon szerettem volna fürdeni,mert tamponnal lehet strandolni is.Én vagy 4xpróbáltam a tampont és jelentettem ki hogy nekem nem megy mire kitapasztaltam.Sokszor szúrt meg rossz érzéd volt,mire végül rájöttem milyen szögben,hogy kell felhelyezni.
2017. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első kommentelő: Nem,sajnos nem állunk meg,és én másfél óránál tovább nem bírom ,hogy ne cseréljek,van hogy annyi van... vagy esetleg valami extra vastag betét?
2017. aug. 2. 10:56
 4/8 A kérdező kommentje:
második kommentelő: A tampon lehet jó,de két hét múlva megyek nyaralni rokonokhoz,és a tampont még nem tapasztaltam ki,így maradnia kéne a betétnek,viszont nem tehetem meg,hogy másfél óránként járok mosdóba,plusz náluk lehet nincs is kuka a mosdóban....
2017. aug. 2. 10:59
 5/8 anonim válasza:
100%
Második vagyok:Ha náluk nincs kuka a mosdóban semmi baj,ezen ne stresszelj a betétet belegyűröd egy adag wc papírba és összeszorítod sz öklödben és kiviszek a kukàba.Ha férfi rokodon kérdezi,mi az,mondd hogy "ez csak zsepi" ,nő meg úgy sem fog ilyet kérdezni tőled mert tudja ,és ha nincs kuka a wcben úgy is ő is így csinálja.Amikor fiatalabb voltam azt csináltam még hogy a vastag betét alá ragasztottam 1-2réteg papírvékony betétet a bugyimba így ha átázott volna a betétem még mindig nem a bugyim lett véres hanem az alatta lévő vékony betét.De mióta tampont használok nincs erre szükségem mert 40 fokban nem valami kényelmes jobb a tampon,de ha még az nem megy én ezt próbálnám a helyedben.
2017. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
rokonoknál miért ne mehetnél másfél óránként a mosdóba? a betétet meg becsomagolod és a markodban vagy a zsebedben kiviszed az első kukáig. Nálunk is csak a konyhában van kuka, oda kerül.
2017. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tampont használok, alá pedig a biztonság kedvéért teszek egy szárnyas betétet. Így szoktam biciklizni, lovagolni, tornázni, stb. Ez csak menstruáció, nem áll meg tőle az élet.

20N

2017. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem álltok meg. Odamész xy-hoz és közlöd vele!, hogy 2 öránként szünet, mert... ha makacskodik hozzáteheted, hogy akkor ö mossa ki a véres gatyádat. Hidd el, meg fogtok állni ;)
2017. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!