Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sűrű vizelési inger?

Sűrű vizelési inger?

Figyelt kérdés

Már napok óta (lassan egy hete) azt vettem észre hogy sűrűn jön rám a vizelési inger. Átlagosan fél napot is kibírok wc nélkül, például suliban délután 2-3 óra körülig nem is pisilek sokszor. Most viszont 2-3 óránként kell pisilnem, ha többet iszok (mert meleg van), akkor van hogy egy vagy másfél óra után már megint rámjön. Menstruáció alatt meg szoktak változni a hormonok, elvileg előtte sűrűbben kell vécére járni, na de én már az 5.napnál járok, ez nagyon nem az eleje. Múlt héten volt egy fertőzésem is, mert a csiklóm körül valami túrós váladék jelent meg naponta többször is a vizelési inger mellett, ezzel el fogok menni nőgyógyászhoz még a héten, amint végetér a menzeszem.

Más tünetem nem nagyon van, nem csíp vagy szúr a vizelet, egyedül az alhasam fájdogál gyengén pár napja, de ez a vérzés miatt is lehet. És néha kicsit szédülök meg hányingerem van, de emiatt se nagyon aggódok mert már egy hete 40 fok van, én meg sosem bírtam a meleget, ilyenkor semmi étvágyam nincs (ma is csak egy kis kekszet ettem még), így nem lep meg egyik tünet sem.

A vizelési inger minek lehet a tünete? Gondoltam a felfázásra is, de az nagyobb fájdalommal jár, nem? Vagy a fertőzés okozza? Terhes nem lehetek mert nem észleltem egyéb tünetet és a menzeszem sem rövidebb a megszokottnál, ráadásul erősebb is a mostani, mint szokott lenni.



2017. aug. 2. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már múlt héten elmentem volna a nőgyógyászhoz amikor megjelent az a túrós váladék. Lehet gomba vagy valami fertőzés.

Lehet felfáztál mert nem kell ahhoz csípnie meg szúrnia.

De lehet az is hogy többet iszol.

Ha elmúlt a menstruációd menj el orvoshoz.

2017. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért nem mentem el mert pont a menstruációm előtti 1-2 napon kezdődött, kértem is időpontot de csak napokkal későbbre tudtak adni, szóval a menstruációm utáni időszakra kértem.


De egy felfázás tarthat ilyen sokáig? És addig amíg nem tudok orvoshoz menni mit tegyek? Ülőfürdő vagy gyógytea mennyire hatásos?

Az a baj hogy tényleg nem tudom mi lehet, akár fertőzés is állhat a hátterében amit nem tudok itthon kezelni:/

2017. aug. 2. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Elhúzódhat. Sőt ha nincs kikezelve akkor elmúlik és visszatér mindig.

De nem biztos hogy fel vagy fázva. Lehet tényleg azért van ez mert többet iszol. Én is többet iszok és többször is megyek wc-re.

De azért menj el mindenképp orvoshoz mert van volt valami túrós állagú folyásod akkor lehet van valami gomba vagy akármi.

2017. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam az utolsó mondatot. Szóval :D Mindenképp menj el orvoshoz ha volt túrós állagú folyásod.
2017. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ!!:)
2017. aug. 2. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!