Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozás alatt kötelező...

Terhesgondozás alatt kötelező a fogorvosi vizsgálat vagy ajánlott?

Figyelt kérdés
Lesz következménye ha nem megyek el?
2017. aug. 2. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem kötelező, nem baj ha nem mész
2017. aug. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
ajánlott, mert gyorsan elromolhat ilyenkor a fogad, de nem lesz baj ha nem mész. viszont szülés után el kéne menned, nekem 5 fogamat kellett megcsinálni, a baba annyira leszívott :/
2017. aug. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez már a sokadik kérdés a csúnya fogorvosról... Komolyan, mi történik, ha elmentek és beültök abba a rohadt székbe? Nem fog csinálni semmit sem a fogorvos, ha nem akarjátok, saját felelősségre elszaladhatsz akár kirohadó fogakkal.


Tényleg nem értem ezeket a kérdéseket, ennyire nehéz megtenni azt, ami kultúr körökben tökéletesen természetes? Normális ember évente jár fogorvoshoz ellenőrzésre, akár van panasza, akár nincs. Biztos sok kismama halt már bele abba a 2 percbe, míg a fogorvos átnézi a fogakat és a szájüreget, van-e valamilyen góc. Ne már...


Amúgy nem kötelező, de bizonyos értelmi szint felett nem azért járunk fogorvoshoz vagy nőgyógyászhoz, mert kötelező, hanem mert az igényességhez hozzátartozik.

2017. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem lesz következménye.


A 3-as válaszolóval pedig nem értek egyet, van értelme ezeknek a kérdéseknek.

Rendszeresen járok fogorvoshoz, a terhesség alatt mégsem tudtam elmenni. Eleve a 2. trimeszterben szerettem volna menni (a védőnő javaslatára a sok rosszullét miatt), de aztán sok komplikáció lépett fel, kórházba kerültem és ez így kimaradt nekem. Én is aggódtam, hogy megkapom-e így pl. az anyasági támogatást és próbáltam minél több helyen utána olvasni, itt is...

2017. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk én terhesség előtt pár héttel hozattam mindent rendbe a fogaimmal, így nyilván nem fogok elmenni fél évig, mert minek? Max a legvégén.
2017. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Én egyetértek a 3. válaszolóval, nem hiszem el, hogy ne legyen 1 órája erre az embernek a 9 hónap alatt...
2017. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy meg gyulladás során prosztaglandin termelődik, ami pedig koraszüléshez vezethet.
2017. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

#4-es, jajj ugyan már, hagyd már a nagyon ritka kivételek hozását. Nem kérdőjelezem meg, hogy te tényleg szerencsétlen voltál és nem tudtál elmenni, de hál' Istennek Magyarországon a terhességek többsége (90%) 37. hétig tart, és a vészes hányás is relatíve ritka, úgyhogy pont el tud(na) menni a 95% fogorvoshoz... A kötelező vérvételek, a havi kétszeri indokolatlan UH és mozizás belefér, a fogorvos meg pont nem? :D


Ugye nem gondolod komolyan, hogy abban az országban, ahol 40 éves embereknek átlagban már a fogainak a fele van meg, az is rémes állapotban, amelyik ország vezet a szájrákok előfordulásában és halálozásában, és olyan fogatlan, undorító büdös szájú kismamákat látni hogy elképesztő, ott majd pont ágas-bogas teendők és rosszullétek akadályozzák a fogorvoshoz menést? Nem-nem, a leggyakoribb, valódi ok: baromira félnek a fogorvostól, igénytelen a többség a végtelenségig, és még a gyerekük egészsége sem tudja ezt befolyásolni...

2017. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Én elképesztően rosszul voltam, mégis elmentem. Kb 5 perc volt összesen, kibírtam. Voltak napjaim, mikor nem tudtam kikelni az ágyból a hányás miatt, nyilván nem egy ilyen napon mentem, de ha valakinek meg nem is komplikált a terhessége, akkor nem értem mi van abból, ha elmegy.
2017. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

A te érdeked, hogy elmenj. Nem függ tőle semmilyen támogatás.


"Én is aggódtam, hogy megkapom-e így pl. az anyasági támogatást és próbáltam minél több helyen utána olvasni, itt is..."

Hát ne haragudj, de erre mit mondjon az ember. Miért nem nézted meg a törvényt? Abban feketén-fehéren le van írva. Miért nem kérdezted a védőnődet? Miért nem beszéltél a folyósító szervvel? Miért egy anonim fórumnak hiszel, ahol a kérdezők és válaszolók egy része azt hiszi, hogy a lenyelt spermától teherbe lehet esni?

2017. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!