Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Metformint szedek par napja,...

Metformint szedek par napja, azonban tegnap es ma eros gyomorfajasaim voltak órákon at, illetve zold a szekletem. Sok zöldséget is eszek, tartom a 160 grammos diétát. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2017. aug. 7. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
most kezdted a metformint először szedni életedben? mert ha igen akkor kell egy kis idő amíg megszokod. addig vannak fura tünetek
2017. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, soha nem szedtem meg ilyet. Csak olyan mintha kb kiszakadna a gyomrom. Nem egyfolytában. Minel regebben vettem be a gyógyszert, annal jobban csillapodik. Csak bajd nem akarok odabent. Nem kellene két felbe bevennem? Vagy gyomorvedot szednem? 😐
2017. aug. 7. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:
próbáld meg hogy étkezés közben veszed be, ha mindig tart a panasz akkor menj vissza a háziorvoshoz és beszéld meg vele. kétféle képpen semmiképp nem szabad. ha reggel 1et ír pl akkor te ne felezd le hogy este is fél. nem feltétlen szoktak mellé gyomorvédőt írni, de ha más nem segít akkor kell.
2017. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vettem probiotikumot es gyomorvédőt, meglátjuk. Tegnap felezve vettem es fajt, de egy fokkal jobb volt. A doki két het szabin van. 😐 Megprobalom az étkezés közötti bevételt. Köszönöm!
2017. aug. 9. 07:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap normalis volt a széklet, ma viszont del ota hasmenésem van... Ezt nem hiszem el...ma epp szabadnapos vagyok...mi lesz holnap a munkahelyemen? 😞
2017. aug. 9. 13:18
 6/10 anonim válasza:
Szerintem ha túl sok vizet vesztettél, akkor hagyd abba a szedését, amíg helyre jössz. Egyébként gyakori mellékhatás a hasmenés a betegtájékoztató szerint.
2017. aug. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hala istennek nem volt azóta hasmenés, de evesnel durva sok perces gorcsok vannak a gyomromban. 😐 Sehogy sem jo ez.
2017. aug. 10. 11:30
 8/10 anonim válasza:
Szia! Elmúlt a hasfajasod?
2017. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, bár azóta dupláztuk az adagot. Jelenleg 2x850 mg-ot szedek, azaz felezve szedem ezt a dózist, 4 részre osztva (4x425 mg). A hasmenés megvan még valamennyire, de nagyjából 2-3 hét alatt megnyugodott a gyomrom (a probiotikum kezelés után). Lehet, hogy anélküli is megnyugodott volna, ártani biztos nem ártott. :-)


Köszönöm, hogy érdeklődtél.

2017. szept. 5. 04:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ffi vagyok és 2. típusú cukorbetegségre szedem június óta (próbaképp). Nekem is kellemetlen hasi történéseket okoz, igaz, én napi 2 részletben szedem, felezve az 1000 mg-os tablettát. Hasmenés-szerű tüneteket csak sok gyümölcs/zöldség fogyasztásakor okoz, de hányingert és erős gázosodást szinte folyamatosan.
2017. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!