Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A D-mannóz por az antibiotikum...

A D-mannóz por az antibiotikumkúra alatt is fogyasztható? Nem rontja a kezelés sikerességét?

Figyelt kérdés

E. coli baktériumfertőzöttség a húgyhólyagban. Alkalmazott antibiotikum: nitrofuantoin.

Valakinek van már tapasztalata evvel a kombinációval?



2017. aug. 7. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A Nitrofurantoin hivatalos leirata nem említi a D-mannózt. Nem tilos, tehát fogyasztható.
2017. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem így gondoltam. Persze, hogy nem említi.. :(

Mivel ez egy natúr szer, nem pedig gyógyszer.

Az orvosok többsége nem is ismeri.

2017. aug. 7. 23:38
 3/4 A kérdező kommentje:

A kérdés tehát nem kifejezetten a nitrofurantoinnal kapcsolatos.

Az érdekelne, hogy az E.coli baktériumot hatékonyabban elpusztítja-e egy adott antibiotikum, ha d-mannóz is megy mellé, vagy pedig a cukor valahogy meggátolja a hatásának kifejtésében?


(A d-mannóz ugyebár hozzákapcsolódik az E.coli baktériumokhoz, ezáltal ki tudjuk pisilni őket. Megelőzésre tudom, hogy jó, de félek, hogy a kezelésre nem, mert pl. baktériumok hozzákapcsolódnak és ez valahogy megvédi őket az antibiotikumtól, stb. Valami ilyesmire gondolok.


Orvosokat erről hiába kérdezek, nem ismerik a d-mannózt, mivel alternatív szer.

Itt érdeklődök, hátha valakinek van tapasztalata az antibiotikum és a d-mannóz együttes használatáról és az efféle kezelés hatásosságáról.

2017. aug. 7. 23:44
 4/4 anonim válasza:
Nem hiszem hogy befolyásolnák egymás hatását mert nem minősül gyógyszernek ahogyan a tőzegáfonya sem. Én is szedtem mindkettőt, sőt nekem az urológus azt javasolta hogy együttlétek után vegyek be egy szemet mert szex után legtöbbször kijött a hólyaghurutom és nem múlt el semmitől de most már jól vagyok. Szóval nyugodtan lehet együtt szedni szerintem.
2017. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!