Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap nem volt semmi bajom,...

Tegnap nem volt semmi bajom, ma hajnalban pedig úgy keltem fel, hogy nagyon fáj a puncim ( szerintem a hugycsövem ), mert sokszor volt vizelési ingerem, pisiltem is egy kicsit, de nagyon fájt. Ez felfázás? Vagy valamilyen fertőzés?

Figyelt kérdés

Most nem fáj annyira, éppen kibírom, de lenne valami krém vagy valami ami enyhítené a fájdalmat? És légyszi írjátok meg azt is, h csíp-e vagy kellemetlen-e.


Kiskoromban volt egy rossz emlékem, mikor fájt a nunim ( kb 10éves lehettem) és anyum bekente valamivel, de borzasztóan csípett, utána alig bírtam kimosni/lemosni. És ezektől a kenceficéktől félek! :(


Köszönöm előre is a válaszokat!


2008. okt. 19. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahogy írtad,vagy felfázás,vagy fertőzés,nem tudom hány éves vagy,élsz-e nemi életet,ha igen onnan is átterjedhet,ha a hüvelyben gyulladás van, de lehet sima felfázás is.

Magad kezelgetni nem érdemes,sokszor az antibiotikum segít csak,úgyhogy ha tudsz orvos!Addig is vagy kamillateás, vagy cickafarkos ülőfürdő,és ezeket a teákat inni is lehet,bő folyadékfogyasztás,tudom kellemetlen a pisilés, de minél többet iszol, annál elviselhetőbb lesz,hidd el évek óta visszatérő hólyaghurutom van,És tényleg orvos!

2008. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsodat!

18éves vagyok, már nem vagyok szűz, volt barátommal kb egy hónapja szakítottunk, azóta nem is volt senkivel semmi.

Most elkezdtem szedni a sumetrolim-t, remélem az használ. Ha nem, akkor majd elmegyek orvoshoz.


Amugy Neked ez a betegséged mitől jön elő? És mit érzel? Neked is fáj és olyan, mintha fel lennél fázva?

2008. okt. 19. 14:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen olyan,égő csípő érzés pisiléskor,van hogy ha előrehaladottabb,már félek wc-re menni,mert félek a fájdalomtól.Nekem az első szexuális együttlét után alakult ki,és azóta folyton visszatér,nem tudok szabadulni tőle,sajnos van akinek krónikussá válik.Hosszabb ideig ,akár évekig kellene szednem az antibiotikumot,legalábbis ahogy utána olvastam, csak az orvosok amikor pillanatnyilag elmúlik a tünet,nem írnak fel újabb gyszert,mondván meggyógyultam.Amióta szültem, 3 hónap,még nem jelentkezett, remélem elmúlik.De ne ijedj meg sokszor, csak egy egyszeri dolog,biztos nálad is erről van szó.A Sumetrolim jó lehet, de gondolj az én példámra és ne kezelgesd magad,mert ha nem az a baci amire a sumetrolim hat....Jobbulást!
2008. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy sokszor én is bevettem ami itthon volt,mondván jó rá, meg nincs időm dokihoz menni.
2008. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ááh, pont ebben szenvedek én is egy hete kábé... Nagyon rossz, de a lényeg, h rengeteget igyál!!! Az nekem segített. És nagyon ügyelek a higiéniára is.
2008. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Nekem is ilyen. Csak az a baj, h nyáron is ez volt a bajom, fürdőbe is alig mehettem, az akkori barátommal voltunk a tengerparton, és csak belementem a vízbe, de utána nagyon fájt, és annyira rossz volt! Azóta nem jelentkezett, most megint itt van. Remélem, mostmár nem fog Neked előjönni többet... és gratulálok a Kisbabádhoz is, és jó egészséget Nektek!!!


Köszönöm a másik válaszolónak is a választ! A higiéniára Én is figyelek, apának mondtam is, hogy attol nem kaphatok el semmit, ha ráülök a vécére idegen helyen? azt mondta nem.. ( persze ugy ülök rá, h körültekerem vécépapírral jó vastagon mert gugolva nem tudok pisilni x) ), de nem értem apa miért mondja, h nem kaphatok el így fertőzést, és nem tudom h magyarázhatnám el neki is, h de igenis kaphatok. Na mindegy... remélem ez a gyógyszer hatni fog vmennyire, de orvoshoz csak elmegyek megint akkor... muszáj.. :(


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2008. okt. 19. 14:19
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, apa szerint azért jött ez most elő, mert pénteken felmentünk barátnőimmel, és szerinte megfáztam, és attól van. De nem hiszem, h megfáztam volna, mert semmi orrfújás, vagy torokfájás, vagy akármi... de szerinte amiatt van, bár lehet van benne valami, nem tudom... :S
2008. okt. 19. 14:21
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

lehet kapni domestosos törlőkendőt,s ha idegen helyen wc-re mész le tudod törölni a wc-t,ha már rá akarsz ülni.

És köszönöm a jókívánságot.

2008. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na az hasznos lenne nekem! :) köszönöm!!
2008. okt. 19. 14:28
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha többször előfordul Nalad, ez a felfázósdi, akkor egyjél vörös áfonya tartalmú bogyókat, vagy madát a gyü,üécsöt, lehet kapni aszalt formában, hasonló mint a mazsola es hat. hidd el, én is úgy jártam, mikor a férjemmel összekerültem az első 3 hónapban ez volt nalam is és utánnaolvastam, majd megláttam az áfonyás megoldást. ugyanis az áfonyának van egy olyan összetevője, ami kifejetezetten a húgyholyagban válsztódik ki, és ott fertőtlenit is. a sumetrolim, szerintem csak tüneti megoldas lehet, mert a bakterium rezisztensse valhat es ez a kesobbiekben nem fog hatni. ha esetleg újra előjönne, ez a nyavaja, akkor meg gyogyszer elotti pisivel menjel el a dokihoz, ezzel időt is megsprolsz es hamarabb lesz eredmenyed, es tuti a megfelelo kezelést fogid kapni! mielőbbi jobbulast!
2008. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!