Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek elfog igy mulni a...

Szerintetek elfog igy mulni a huvelygomba?

Figyelt kérdés

Tobb, mint 1 eve kezdodott es azota nem mulik. Mar kiprobaltam kremet, kupot de max. 1 napig nem volt ez a csunya turo allagu, undorito "vmi".

Aztan most ugy dontottem, hogy eletmodot valtok es 100x jobban odafigyelek.


Most amit csinalok:kemeny candida dieta(cukor, tejtermekek, gyumolcsok, buza-kukorica-arpa keszitmenyek teljes elhagyasa), probiotikum szedese, grapefruit csepp(napi 3x),multivitaminok es cickafark tea, teafaolaj hasznalata alul+canesten krem.


Tenyleg vegso elkeseredettsegembe vagyok, elsosorban azert mert a maganeletemre is hatassal van, hisz nem birok ismerkedni. :(

Szerintetek elfog mulni vagy meg kene vmit szednem?



2017. aug. 27. 08:12
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Voltál orvosnál? Ki kéne vizsgáltatnod magad.
2017. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Tenyesztest nem csinaltak.

Voltam ketszer es az sztk-s orvos mely nyomott hagyott bennem, a viselkedesevel, ugyanis porig alazott. Aztan elmentem egy maganrendelobe nem keves penzert, ahol a canesten kombit ajanlotta az orvos. O rendes volt, de ennyiert nem el is varhatja az ember. De mind a ketten egyontetuen a Candidat mondta.

2017. aug. 27. 08:29
 3/40 A kérdező kommentje:

-nem

*mondtak

2017. aug. 27. 08:30
 4/40 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost. Milyen maszek doki az aki a Canestent ajánlja?
2017. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
52%

Igen ha koveted a candida dietat el fog mulni, egyel sok termeszetes joghurtot a dieatad melle. A joghurtot pedig mint ahogyan egy masik ebben a temaban feltett kerdesre tanacsoltam, hasznalhatod a huvelybe is. Nekem a nogyogyaszom tanacsolta, hogy estenkent egy kiskanalnyit helyezzek be, es igazabol az hasznalt. Elmult a huvelygomba, de a joghurozast hetente csinalom es nem is jott azota sem vissza.

Egyeb jo tanacsok a kesobbiekben hogy ne kapd vissza: ha fitness klubba jarsz hasznalj torolkozot, mindig teritsd magad ala. Buszon es egyeb helyeken ne ulj le, foleg ne bor ulesre. Pamut also nemut hasznalj, es a tangat keruld. Ha uszodaba mesz, hidegebb uszomedenceket valassz, keruld az ulo termal medenceket.

2017. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj,


1#: Gombaellenes hatóanyagok

GRAPEFRUIT

A grapefruit számos bioflavonidot tartalmaz: naringin, isonaringin, poncirin, nringenin, rhoifolin. Ezek az aktív anyagok hozzátapadnak a sejthártya mikroorganizmusához és megakadályozzák az aminosav felvételt. Ez lehetővé teszi bizonyos anyagok elterjedését a sejthártyában, ami inaktiválja (semlegesíti) a kórokozókat. A baktérium elgyengül, így nem tud károsan hatni a bélflórára. A grapefruitot - amit szervezetünk jobban tud tolerálni, mint a gombaellenes gyógyszereket - candidiasis kezelésére használják.


FOKHAGYMA

A fokhagyma tradicionális élelmi és gyógyító tulajdonsága ismert fertőzések esetén. Emésztést elősegítő, bélfertőtlenítő, bélféregűző, vérnyomást csökkentő, epe- és májműködést elősegítő hatása van. A friss és a fagyasztva szárított fokhagymának szintén antimikróbás hatását mutattak ki számos baktériummal, vírussal és gombával szemben, beleértve a Candida albicans-t is.


2#: Tisztálkodási szokások

Figyeld meg tisztálkodási szokásaidat, és az alábbiak szerint változtasd meg őket, ha szükséges:


ZUHANYZÁS, FÜRDÉS, ÚSZÁS után alaposan törölközz meg az intim területeken!

Strandon, uszodában ügyelj arra, hogy ne legyél túl sokáig nedves fürdőruhában, mert a párás nedves környezet elősegíti a gombák szaporodását.

Toaletthasználat után a hüvelytől kezdve, elölről hátulra tisztítsd meg az intim területeket. Ezáltal biztosítható csak, hogy a végbél felől a kórokozók ne jussanak a hüvelybe!

Kerüld a műszálas alsóneműket! A pamut alsónemű biztosítja az intim területek szellőzését és az izzadság kellő mértékű eltávozását!


3# Vegyszerek hatásának kiküszöbölése

Kerüld a vegyszereket:

Előfordulhat, hogy a mosópor, ill. öblítő, amelyet használsz, megbontja a hüvelyflóra egyensúlyát. Ha allergiát okoz valamelyik tisztítószer, azonnal hagyd abba a használatát!

Az illatosított, színezett toalettpapír használatától óvakodj, és keress minél természetesebb toalettpapírokat.

A különböző intim spray-k használatától is óvakodj!


4# VOLTÁL ORVOSNÁL?

Menj orvoshoz, miután félretetted a szemérmetességedet.

A gyógyszeres kezelések, gombaellenes készítmények a hüvelyflóra egyensúlyát felboríthatják. A hüvelyi flóra egyensúlyának visszaállítása elengedhetetlen ahhoz, hogy megelőzd a hüvelyi fertőzések jelentkezését és visszatérését.

2017. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Először is váladékvizsgálatot kell csinálni, mert nem is biztos, hogy gomba...akkor meg felesleges ez a sok szar.
2017. aug. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy ennyien irtatok.

A joghurtrol mar olvastam, de sima bolti natur joghurtot?

Probalok amugy odafigyelni a higieniara, de tul sok valtozast ez sem hozott. Egy idoben a huvelyt is kezzel irrigaltam, de aztan errol is azt olvastam, hogy nem jo. Tusfurdovel is csak max. kicsit hasznalok.


Egyebkent szerintem visszamegyek az maganrendelos orvoshoz, de felek, hogy nem fog tudni segiteni. :(

2017. aug. 27. 09:36
 9/40 anonim ***** válasza:
58%
Az irrigálás többet árt, mint használ, pláne tusfürdővel...
2017. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Tudom, most mar az sem fogom.

Amugy hallottam injekciorol is, az milyen? Nem tudom esetleg ti tudtok e rola vmit.

2017. aug. 27. 09:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!