Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elmegyek egy nőgyógyász...

Ha elmegyek egy nőgyógyász magánrendelésére és megmondom neki, hogy milyen fog. Gátlót szedek, akkor felírja vizsgálat nélkül?

Figyelt kérdés
Bp-en lakom és dolgozom, vidékre járok nőgyógyászhoz. Eddig 6 havi adagot írt fel, most későn kértem hozzá időpontot, mert 1 hónappal későbbre kaptam csak, nekem viszont a jövő hétre kellene a gyógyszer. Ha elmegyek egy magándokihoz és megmondom, hogy 4 éve szedem a gyógyszert, akkor felírja vizsgálat nélkül? Nem akarok tízezreket fizetni a vizsgálatért.
2017. szept. 12. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Tuti nem írja fel, mert pénzéhesek. Háziorvos is fel tudja írni nem megoldható? Akár Te, akár szüleid elmennek a receptér.
2017. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

De a mostani dokidnak miért nem mondtad hogy elfogy a gyógyszer írjon fel most 1 havit aztán mikorra van időpont 1 hónap múlva akkor majd megvizsgál és felírja a többit. Nekem a háziorvosom írja évek óta.

2017. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem odajársz,akkor nem hinném.Viszont van ahol fizetni kell a receptekért is,ott lehet felírnák neked.
2017. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olyat néztem, ahol fizetni kell a receptért, mindenhol 3000 ft egy recept, szóval ezért reménykedtem benne. A háziorvosom is vidéken van, így nem akarok kivenni két nap szabit is, egyet most a háziorvoshoz egyet meg majd a nőgyógyászhoz. A háziorvossal az is a baj, hogy 2 éve hasonlóan jártam, akkor szabin volt a nőgyógyászom több hétig, így végső elkeseredésemben hozzá, a háziorvoshoz fordultam, de alig akarta felírni, azt mondta ha nem muszáj, akkor többet ne menjek hozzá, mert ez a nőgyógyász dolga és nem szívesen írja fel.

Nem tudom kivel lehetne még, esetleg a kórházban az ügyeleten?

2017. szept. 12. 09:28
 5/10 anonim ***** válasza:
kórházi ambulancián is felírják, amit szedni szoktál.
2017. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És egy Bp-i ambulanciára csak úgy odamehetek és felírjak vagy kell időpont? Kell hozzá valamilyen papír vagy látják a rendszerben, hogy évek óta ezt írják nekem fel?
2017. szept. 12. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, pesten hogy működik, nálunk vidéki kisvárosban megvan, hogy receptért lehet menni időpont nélkül is, de csak a rendelés első fél órájában. más intézmény adatait nem látja az orvos (MÉG), szóval ha eddig nem ott írták fel, nem tudják, maguktól, mi kell.


nagyon halkan jegyzem meg, hogy amikor nem értem rá reggel, és nem akartam időpontot sem kérni, akkor az onkológiára mentem receptért. ott is mindig felírták.

2017. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na meg az is a probléma, hogy nincs Bp-i lakcímem, vidékre vagyok bejelentve, nem tudom ilyen esetben egyáltalán fogadnak-e valahol vagy be se hívnak.
2017. szept. 12. 17:48
 9/10 A kérdező kommentje:

Szétnéztem a bp-i nőgyógyászok körében, kinéztem egy olyat, akinél a recept "olcsó" volt (1000 Ft), foglaltam nála időpontot egy kérdéssel megtűzve, melyben megkérdeztem, hogy van-e lehetőség csak a recept felíratására, mert nekem csak az kellene. A legtöbb helyen 3000 Ft a recept (azaz 1,5 havi adag bogyó ára), sőt van ahol több ezer forintos ún. tagsági díjat is kell fizetni az első találkozás alkalmával, eléggé meglepődtem.


Ha nem kapok választ pár napon belül, akkor felhívom telefonon, ha nincs csak az 1000 forintos receptre lehetőség, akkor megpróbálkozom az ambulancián.

2017. szept. 12. 19:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem fogamzásgátlóval, de hasonló gyógyszerrel voltam így. Telefonáltam a dokinak, hogy kellene 1 havi adag, de nem személyesen mennék érte. Végül egy ismerősöm hozta el, de postázták is volna.
2017. szept. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!