Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előfordulhat, hogy valaki...

Előfordulhat, hogy valaki elmegy rákszűrésre, ami negatív és rá pár hétre rákos lesz?

Figyelt kérdés
Akkor felesleges az évente egyszeri szűrés?

2017. szept. 13. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg elöfordulhat - mert rákos sejtek bármikor keletkezhetnek.

De ettöl még az évenkénti szürés nem fölösleges, mert még a majdnem egy éve elindult betegséget is könnyebb gyógyítani, mint ha már több éve szaporodnának a rákos sejtek, mire bármilyen tünetet okoznak. Évekkel késöbb sokkal kevesebb esélyed van túlélni!

2017. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én járok minden évben, csak mások szerint felesleges pénzkidobás, az miatt amit írtam.
2017. szept. 13. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem az. Nálunk például nem csak a rákot nézik, hanem sok egyéb fertőzést és nemi betegségeket is. Ami azért jó, mert vannak fertőzések, amik a kezdeti szakaszban mondjuk tünetmentesek. Persze, például a petefészek rákot nem mutatja ki.

Az meg, hogy rá pár hétre kezelhetetlen rákod legyen nagyon valószínűtlen. Én úgy tudom, hogy ez a daganattípus lassan fejlődik, hosszú hónapok alatt.

2017. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj higy csak a méhnyakrákot mutatja ki.Nekem tökéletes negativ eredményem lett ,úgy hogy méhtestrákom volt.Amit sajnos nem tudnak szűrni,uh se mutatta ki.De amugy nem felesleges,az a jó ha idöbe kiderül ha baj van.
2017. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ezen már én is gondolkodtam, hogy a szűrés után leszek rákos akkor csak egy év múlva derül ki.

De attól nem felesleges a vizsgálat! Mindenképpen csináltasd meg. Én legalábbis a vizsgálat után mindig megnyugszok hogy egészéges vagyok.

23N

2017. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!