Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tesztoszteron túltengésnek...

A tesztoszteron túltengésnek köze lehet ahhoz, hogy állandóan éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tesztoszteron túltengésem van, abba kellett hagynom a gyógyszert egy időre, most kaptam újat, amit kb két hét múlva kell elkezdenem szedni.

Mostanában állandóan éhes vagyok, nincs az a mennyiség ami elég lenne, állandóan rágcsálnom kell valamit. Ez lehet a tesztoszteron miatt? El vagyok keseredve, amúgy is hízékony vagyok, 80 kilóról fogytam le 55-re, de most nem merek mérlegre állni.



2017. szept. 16. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A felborult hormonháztartás hatással van az anyagcserére, tehát simán lehet összefüggés.

Mit mondott a doki, mi okozza a tesztoszteron túltermelést? Egyáltalán volt precíz hormonszint-mérés? Vagy csak tipp?

2017. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván volt, nem a kisujjából szopta ki... Honnan tudjam mi okozza?
2017. szept. 17. 13:00
 3/8 anonim válasza:

Nő vagy?

inzulint,terheléses inzulint néztek?

PCOS van?

2017. szept. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs pcos, inzulint néztek, rendben van.
2017. szept. 20. 06:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem neked kell tudni, mi okozza, hanem a dokinak. Úgy nem igazán lehet hatásosan kezelni egy ilyen tünetet, ha a kiváltó okot nem sikerül megszüntetni. A tesztoszteron-túltengés ugyanis nem egy betegség, hanem valaminek a tünete.

Milyen dokinál voltál? Endokrinológus?


Érdemes lenne egy táplálkozási tanácsadót is felkeresni, aki összeállít neked egy étrendet, amely segít a szervezetednek szabályozni a hormonműködést anélkül hogy visszahíznál.

Az is lehet, hogy egy helytelen fogyókúra az oka a tesztoszteron-túltermelődésnek, és valami hiány is kialakulhatott, aminek a jelen a kívánósság, mert a szervezeted próbál pótolni valamit.


Sőt, még egy valószínű ok: az ösztrogén felhalmozódik a zsírsejtekben. Amikor lefogysz, ez hirtelen a véredbe kerül, és felbolydulást okoz a hormonháztartásban. Idő kell míg visszaáll, de helyes táplálkozással ezt segítheted.

2017. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az endokrinológus rám nézett és elhajtott,hogy nincs nekem semmi bajom,menjek haza.
2017. szept. 20. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt valami sántít. Precíz hormonszint-mérést (nyálból progeszteron, ösztrogén, vérből tesztoszteron, pajzsmirigy, stb.) az endokrinológusok végeznek. Vagy akkor te milyen mérésen voltál és ki csinálta?

Meg mi az, hogy rád néz és elhajt. Ha mérték a tesztoszteron-szinted és az magas, és vitted az eredményt, akkor nem mondhatta ezt. Vagy nem volt mérési eredmény, vagy nem mutattad neki, vagy valójában nem is magas. Vagy ha ennek ellenére elhajtott, akkor jelentsd fel.

2017. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zavaros ez az egész történet. Ha fontos neked az egészséged, akkor ne állj le, hanem keress fel endokrinológiai szakrendeléseket, táplálkozási tanácsadót. Ha találkozol egy hülye orvossal, attól még ne állj le keseregni, hanem menj tovább!
2017. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!