Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rettentően pattanásos arcra...

Rettentően pattanásos arcra hatékony megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az arcom jobb oldala rettentően pattanásos (gondoltam arra,hogy lehet az is közre játszik,hogy sokat éri a telefon..?!)

Próbáltam nagyon sok féle tonikot,krémet olajat..de egyik sem igazán vált be. Valakinek esetleg valami praktika,tipp vagy esetleg csodaszer ami használ? 19/L



2017. szept. 16. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Cukormentes életmód.
2017. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem fogyasztok veszélyesen sok cukrot.
2017. szept. 16. 18:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Sok folyadék (mentes víz).

2. Éjszakai krém helyett 100%-os, natúr shea vaj. Elsőre úgy tűnhet, mintha zsírosítaná, pedig nagyon szépen kezeli a pattanásokat és közben hidratál, feltölt. Kicsit nehéz elkenni, de a bőrödön megolvad, és bele tudod masszírozni.

3. Nappalra sószappan. (Nem sótartalmú szappan, hanem sótömb! Csak így nevezik mert szappan alakú. Kapható himalájai de a parajdi is szenzációs.) Arcmosás után a sótömbbel kenegesd át a vizes arcbőröd, és hagyd megszáradni. Utána a felesleget egy törölközővel lesöpörheted. Szuper matt lesz az arcod, kinyír minden bacit és leszárítja a pattikat anélkül, hogy a bőröd nagyon kiszáradna. Szabályozza a faggyútermelést. Krémet nem szabad rá kenni, de rásminkelni lehet.

4. Nagy, csúnya, gyulladt pattanásokra tömény teafaolaj.

Minden vegyszeres vackot dobj a kukába, mert csak irritálják az arcod! Elkérnek értük egy csomó pénzt, de csak függővé teszik a bőrödet...

2017. szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tejtermékek elhagyása segített nagyon sokat.


Viszont ha csak az arcod jobb oldala gázos, ott valami más a gond. Telefon lehet, fertőtlenítsd le!

Kispárnahuzat/lepedő/amin alszol nem volt régen cserélve?

2017. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

második köszönöm,megpróbálkozom azzal sós cuccal

Harmadik: most cseréltem huzatot..a telefont meg fertőtleníteni fogom folyamatosan :|

2017. szept. 16. 19:51
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
fürdés után hideg vízzel mosd meg az arcod! Ezzel megóvod az arcodat a szennyeződésberekódástól
2017. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi,ezt is alkalmazni fogom!
2017. szept. 17. 02:33
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem az Acnesol használt.

minden este az egész arcomat bekentem vele, mert nekem nem volt üres hely az arcomon ahol ne lett volna pattanás.

elmúlt.

de ha nem kentem be vele egy este akkor már megindultak újra.

még 25 évesen is kennem kellett a terhesség alatt...

szülés után már nem jöttek a pattanások többé.

37/L

2017. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, régen az Acnesol volt a menő, a dokik csak azt írták fel mindenkinek - nekem is. Elég durván szárítja a bőrt, és olyan vegyi anyagok vannak benne, amiket ma már próbálnak mellőzni.

A hideg vizes lemosásnak annyi az értelme, hogy összehúzza a pórusokat, hogy azokba ne tudjon újabb szennyeződés kerülni egy rövid ideig. Egy kicsit hatásosabb, ha egy természetes összetevőkből álló tonikot használ az ember (pl. Alverde, Alterra), ami nem csak összehúzza a pórusokat, hanem egyéb jó hatásokkal is bír.

2017. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem is egy ideig rettentoen pattanasos volt az arcom (meg neha az szokott lenni, de csak a nyomkodas miatt), de voltam borgyogyasznal es felirt egy Dalacin nevu ecsetelot, amit csak es kizarolag a pattanasra kell kenni es nekem mar másnapra levutte a gyulladast, 2-3 napon belul pedig szinte teljes elmulasztotta/leszaritotta a pattanasokat az arcomrol. Ez talan neked is segitene, eddig minden ismerosom akiket kerdeztem szinten bevalt. Egyetln hatranya, hogy venykoteles, viszont a haziorvos is felirhatja :)
2017. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!