Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár hónapja nagyon pattanásos...

Pár hónapja nagyon pattanásos az arcom két oldala, miért lehet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, pár hónapja elkezdődött az arcom két oldala teljesen pattanásos lenni. Vajon miért lehet? Van időszak, amikor nem nagyon vészes, de van amikor feltűnő nagyon. Teljesen sosem tűnnek el. Bőrgyógyásznál is jártam, de a kezelés után sem javult (kicsit sem).


Úgy tudtam, ez 16 éves kor körül lezajlik, a korosztályomban senkinek sem ilyen az arca (csak ritka esetekben). Próbálok keresni krémeket stb, de eddig egyik se vált be.


Tudnátok mondani bevált módszereket?



2016. júl. 24. 01:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet hormonális probléma, vagy valami baktérium elszaporodott a szervezetedben. Érdemes lenne egy teljes kivizsgáláson részt venned, hogy ki lehessen deríteni, pontosan mitől van. Általában külsőlegesen antibakterális mosakodógél + antibiotikumos arckrém vagy zselé (nekem pl. Duac gél nagyon bevált), mellé tabletta formájában szedett antibiotikum be szokott válni. Ha hormonális probléma, akkor fogamzásgátló segít. Figyelj oda a helyes táplálkozásra is! Túl zsíros és fűszeres ételek, kakaó, csoki, chips, olajos magvak, stb. kedveznek a pattanások kialakulásának. Első körben próbálj egészségesen étkezni, sportolj valamit (az is méregteleníti a szervezetet), az arcbőrödet pedig ápold, tartsd tisztán antibakteriális szerekkel. És mindenképp menj el teljes kivizsgálásra! Pattanásos bőrre nekem nagyon beváltak a La Roche Posay Effaclar termékei (arctisztító + tonik + gél). Érdemes egy próbát tenni ezekkel is!
2016. júl. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]



[link]


Én Aknenormint szedek, 10 mg-osat. Nagyon szépen eltűntek, szép az arcom.

2-3 havonta szükséges laborvizsgálat, mivel nagyon sok mellélhatása lehet a gyógyszernek. Bőrgyógyász írja fel. Hál' Istennek, nekem segített, és nincs is semmi probléma.

2016. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!