Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász szakorvos 10 napos...

Nőgyógyász szakorvos 10 napos progeszteron kúrát majd pedig a Jangee fogamzásgátló tablettát írta fel - vérzéskimaradás miatt. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Amikor az orvosnál voltam, meg voltam illetődve, és nem tudtam kérdezni. Rengeteg félelmem van, minden ismerősöm, aki fogamzásgátlót kezdett szedni, meghízott, sokuknak lettek bőrprolémái (pattanások, zsíros bőr), és olyat is hallottam, hogy valaki "szőrösebb" lett tőle, hevesebben kezdett izzadni, vagy hüvelyi fertőzéseket kapott. Mindig elolvasom a betegtájékoztatót, tudom a "legfeljebb / legalább egy a tízből arányokat, de mégis érdeklődnék, mik a tapasztalatok - hiszen rengetegen szednek (védekezés céljából is) fogamzásgátlót. Maga a "márka" / termék is érdekelne más tablettákkal történő összehasonlításban.

2017. szept. 18. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Hát leírom az én tapasztalataimat, de minden szervezet más. (Én is Jangeet szedek Február óta.) Első hónapban pár napig kegyetlenül émelyegtem, de hányni nem tudtam, csak a hányinger volt meg. A vérzésem 13 napig tartott (mármint ugye az, ami még rendesen megjött), majd következő hónapban lett egy hüvelyi fertőzésem (hüvelygomba), ami azelőtt sosem volt. Utána pár hónapig minden rendben volt, azóta libidócsökkenést tapasztaltam, borzalmasan nehezen nedvesedek be, és ellennék heti 1 szexszel is maximum, pedig régen azért napi 1x kívántam. Aztán nemrégiben megint volt egy fertőzésem, igaz az már kicsit enyhébb, mert Vagilact-Q-t használok hetente 1x (a ph-t teszi helyre ami segíti a védekezőképességet.) Hogy ne csak rosszat írjak, sokkal kényelmesebb így a szex, meg sokkal elviselhetőbb a vérzés, azelőtt hánytam is néha a fájdalomtól, de így meg alig érzem.

Remélem tudtam segíteni neked.:) Kiderül neked miket fog vagy nem fog okozni, de szerintem nem kötelező szedned, ha nem szeretnéd. Kérdezd meg, hátha van más lehetőség is.

2017. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ezt mind megosztottad velem / velünk! Remélem, hogy a kellemetlen tüneteid mihamarabb elmúlnak. Elvileg a mellékhatások az első 3 hónap után nem maradnak meg. Én biztosan utánajárok még a dolgoknak, hogy ez-e a számomra legmegfelelőbb megoldás. Mint mondtad, mindannyian mások vagyunk, más problémákkal. A Te személyes tapasztalatod is sokat segített nekem, és talán többünknek. Köszi! :)
2017. szept. 19. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!