Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrbenövés miatti iszonyatos...

Szőrbenövés miatti iszonyatos viszketés ellen?

Figyelt kérdés
Epilalom a labam. Nem úgy nő be, hogy alá kunkorodik, hanem inkább csak rá nő a felső bőrréteg. ha radirozom, akkor sem lesz jobb. Annyira voszket, folyton véresre vakarom. Próbáltam kiszedni csipesszel is, egyenkènt de így is viszket. Extra érzékeny a bőröm, valaki segítsen :( Köszönöm a válaszokat előre is.

#szőr #viszketés #benövès
2017. szept. 24. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben nekem a Biomed körömvirág krém, illetve a tégelyes Neogranormon segített valamennyit.

Azóta összespóroltam egy villanófényes gépre, és megoldódott minden ilyen problémám. Ha van rá lehetőséged, neked is ezt ajánlanám a későbbiekben... 15 évig szenvedtem az érzékeny bőr és erős szőr kombinációval, szóval megértelek.

2017. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teafaolaj - nekem nagyon bevált :)
2017. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt, de mióta áttértem natúrkozmetikumokra, sokkal jobb lett. Ne használj vegyszeres testápolókat!


A legjobb, ha tusolás után még a vizes bőröd bekened egy kis jojoba, mandula, argán (szépségolajnak nevezik, keress rá) vagy olíva olajjal (akár sima, konyhai célra szánt extra szűzzel - ez az olcsóbb, de teljesen jó megoldás).


Vagy ha ez nem szimpi, akkor vegyél natúrkozmetikum kategóriás testápolót. Nagyon jó pl. a DM-es Alverde bio szezámolajos testápoló.


Az olajak ellenére nem zsírosítják a bőrt, viszont tartósan táplálják, és így nem szárad ki a teteje, nem lesz annyi elhalt bőrsejt, amik megakadályozzák a szőr kibújását. És a viszketést is nagyszerűen enyhítik.

2017. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! A teafa olajat próbáltam, segített de még nem az igazi. Baba olajjal is kentem magamat, 100%-ban természetes összetevőkkel, sajnos nem segített de tervezek kipróbálni másik márkát :) Ha begyógyulnak végre a vakarás miatti sebek pedig lehet erősebben is radíroznom.
2017. szept. 27. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!