Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is tapasztalt már olyat,...

Más is tapasztalt már olyat, hogy tampon felhelyezése után nagyon rosszul lett? Miért lehet ez, valamint milyen más tampont ajánlanátok, ami jó?

Figyelt kérdés

Alapjában véve betétet használok, de néha nagyon jól jönne a tampon pl. amikor kirándulni megyek, és pont akkor van meg (főleg, ha fürdőzéssel kombinált a kirándulás).

Eddig csak az o.b mini tampont próbáltam, hiszen annyira ajnározzák, hogy az a legjobb, meg a szárnyak, könnyű felhelyezés és nő tervezte, aki jobban tudja mi kell a többi nőnek.

A felhelyezéssel nincsen problémám, az gyorsan meg van. Viszont egy kis idő után (5-10) perc múlva ájulás széli rosszullét jön rám addig, ameddig ki nem veszem a tampont, és utána teljesen megszűnik. Először elkezdek izzadni, majd szédülni, ráz a hideg, hányingerem van. Utána meg persze jön az, hogy a száraz tampont kiveszem, ami szintén nem kellemes, de a tüneteim rögtön megszűnnek.

Más tampont eddig nem próbáltam, mert ha így járok azzal is, akkor csak felesleges pénzkidobás, főleg úgy, hogy a betétekkel is tökéletesen meg vagyok elégedve, engem nem zavarnak.

Veletek is előfordult-e már hasonló? Olyan lehetséges, hogy valaki ne bírja a tamponokat vagy csak egyes márkákat? Ilyen rosszullétet kiválthat mondjuk egy összetevő a tamponban? Vagy az o.b nem is olyan jó márka?

Írjátok le légyszíves, hogy milyen tampont használtok és szerintetek melyik még a jó. Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy ezeket nőgyógyásztól is meg lehet kérdezni, de csak 2 hónap múlva megyek időpontra, és ő nem is tudna tippeket, tanácsokat adni nekem, hiszen férfi.



2017. okt. 10. 16:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt ilyesmi. Akkor még "tanultam" használni a tampont és egyszerűen a felénél tovább nem tudtam tolni ezért kihúztam, ment a kukába. Ahogy a szobámba értem nagyon rosszul lettem, legalább 10 percig feküdtem felpóckolt lábakkal mire jobban lettem. Szerintem megsérthettem magam odalent egy picit és amiatt, lehet neked is hiába nem érzed ez állhat a hátterében.
2017. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Én fel tudom helyezni rendesen, azzal nincsen probléma.

Szerintem egyszerűen az o.b-val van problémája a szervezetemnek. Lehet benne olyan vegyi anyag, ami ellen tiltakozik.

Ugyanis pont egy wellness hétvégére esett a menzeszem, és kénytelen voltam tampont használni. Tampaxot vettem, és attól semmi gondom nem volt. És nem is tartalmaz semmilyen vegyszert.

2017. nov. 3. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!