Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon faj a tampon felhelyeze...

Nagyon faj a tampon felhelyezese! Ezzel lehet valamit kezdeni? Erdemes a minit kiprobalnom?

Figyelt kérdés

16 eves vagyok, szuz, mar tobbszor probalkoztam a tamponnal, de egyszeruen nem tudom feltenni. Iszonyatosan fajt minden alkalommal, mig masnak szuz letere sikerul minden baj nelkul. Es most szerintem a huvelyemet is sikerult kidorzsolnom vele :$

Lanyok, ti szuzkent tudtatok tampont hasznalni? Ha igen, mekkorat? Erdemesebb lenne a minivel probalkoznom, mennyivel kisebb az a normalnal?



2016. jún. 30. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenképp a minivel próbálkozz. Nekem nem volt vele semmi problémám szűzként se.

Lazulj el, ha gondolod, előtte nézd meg az ujjaddal, milyen úton kell mennie. Lehet túl magasra vagy alacsonyra teszed, akkor jó, ha nem érzel semmit. De lehet nem elég erős a vérzésed, amikor próbálkozol.

2016. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen előbb minivel próbálkozz, ha az sem megy akkor meg tisztasági betétet használj.
2016. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen nem is tudtam feltenni, el sem "tunt", mivel egyszeruen annyira rossz erzes volt. A verzesem most epp valoban inkabb kb. kozepes, lehet, hogy az (is) a baj. Kiprobalom mindenkepp a minit, koszi a valaszt.
2016. jún. 30. 15:43
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Miért erőlködsz vele? Használj betétet, sokkal egészségesebb.
2016. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem túl vastag a szűzhártyám, rajta alig van egy pici rés,így én sem tudok tampont használni. Nálad ez nem állhat fenn?
2016. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolso, nekem az mar regebben elszakadt (sport miatt), szoval nem valoszinu. Egyszeruen nagyon szuk vagyok, meg egy ido utan gondolom tudat alatt mar ra is gorcsolok, amitol ugye meg rosszabb lesz :(

#4:termeszetesen nem mindennap akarom hasznalni, de valljuk be, sportolasnal sokkal kenyelmesebb, vagy ha nyaralni megyunk, akkor en is szeretnek majd uszni (nem sokat, tudom, hogy piros napokon nem egeszseges orakig a vizben lenni)

2016. jún. 30. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Számomra a betét volt mérföldekkel kényelmetlenebb és nem túl higiénikus... főleg nyáron. Persze mindennek van előnye-hátránya de én mindig tampont használok.


Kérdező, tuti rástresszelsz. Akkor is fel lehet tenni, ha nincs meg (persze nem ajánlott, de lehetséges) tehát nem a vérzés mennyisége miatt nem tudod. Engedd el magad alul, mély levegők, feküdj le az ágyra és próbáld úgy, vagy tedd fel valamire a lábad, stb.

2016. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felhelyezés közben tedd fel az egyik lábad a wc/szék szélére, úgy könnyebb ellazítani a medencefenék izmait (az fáj, hogy túlságosan befeszíted őket). Nekem ez oldotta meg a problémát.
2016. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. A kovetkezo alkalomra beszerzem a minit es megprobalkozom azzal.
2016. jún. 30. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!