Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szívinfarktus elég fiatal...

Szívinfarktus elég fiatal nőnél milyen kilátásokat enged?

Figyelt kérdés
A nővérem 39 éves és minden előzmény nélkül szívinfarktust kapott. Semmi előzmény, nem dohányzik, nem iszik, egészséges életet él, most intenzíven van és kétségbe vagyok esve. Ki lehet lábalni ebből? Miért következik be olyannál is ilyen fiatalon, aki vigyáz magára? Valakinek tapasztalata, tanácsa?

#nők #szív #infarktus #női szív
2017. okt. 10. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Genetika, hajlam, öröklés, pocsék érrendszer, magas vérnyomás, rossz kaják, magas koleszterin ..


Talpra lehet állni egy infarktus után, igen, de az "élet már nem lesz olyan" mint annak előtte. Valószínű le is százalékolják.

Az egyik infarktust követi majd a másik, nem lehet kiszámítani. Az erek meszesednek, elzáródnak, hegesedve gyógyulnak és a többi.

2017. okt. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem evett rossz kajákat, odafigyelt, a családban nincs ilyen előzmény. Amiket írsz, elég lehangolóak, persze lehet, hogy így van.
2017. okt. 10. 23:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Szegeny! Jobbulast neki! Majd az orvosok biztosan megmondjak az okot. Lehet valamilyen szervi elteres nala, amire eddig nem derult feny.

Ha egeszsegesen elt, akkor talan hormonalis problema lehet. Mert a noket a noi hormonok vedik a valtozokor elott a szivinfarktustol. De lehet, hogy nala van valamilyen hormonzavar, vagyis nem volt meg a vedohatas.

Nem szedett valamilyen gyogyszert? Az is okozhatja.

Most nyilatkozott egy drogos a tv-ben, 23 eves, hogy infarktust kapott droghasznalat miatt.

2017. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem szedett gyógyszereket, csak fogamzásgátlót, ami persze hozzájárulhat állítólag. Értetlenül állunk, de úgy veszem észre, a kardiológusok is eléggé csodálkoznak, nem tekintik az esetet mindennapinak. Ez azonban nem vígasztal minket.
2017. okt. 10. 23:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem verrog is okozhatja. Nem visszeres veletlenul?
2017. okt. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden attól függ, a szívizom mekkora területe halt el az infarktus miatt. Én 37 évesen kaptam egy elég súlyos infarktust, igaz dohányoztam és volt némi túlsúlyom is. A szívem nem a régi, de élek, ennek már több mint nyolc éve, azóta férjhez mentem (újra), dolgozom, majdnem teljes értékű életet élek. Nekem akkor bypass műtétet végeztek, de ismerek olyan nőt a kórházból, aki enyhébb infarktust kapott szintén fiatalon, és teljes mértékben felépült, lényegében nem érzi, hogy volt valami baja a szívének. Ne keseredjetek el, támogassátok a nővéredet, bíztassátok, hogy minden rendben lesz, ilyenkor nyugalom és szeretet kell neki és a szívének is.
2017. okt. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! Nekem tavasszal volt, igaz, enyhébb, alig károsodott a szívizom, mára teljesen rendbejöttem! 41N
2017. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.

Ez jo hir! Es nalad kiderult mi okozta?

2017. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es vagyok.

Nem volt előzmény, nem dohányoztam, nem kávéztam soha. A magánéletem az elmúlt tíz évben nem igazán volt rendben, ami persze nem jó a szívnek. Ennyi, derült égből zuhant rám a szívinfarktus.

2017. okt. 26. 18:00
 10/10 anonim ***** válasza:

vérrögtől is lehet, akár egy kisebb áramütéstől is keletkezhet vérrög, ami eldugította az erét

Azért nem kell eltemetni, hogy egyik jön a másik után

2017. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!