Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lilás viszkető foltok (véraláf...

Lilás viszkető foltok (véraláfutások? ) a combon mitől alakulnak ki és mennyire veszélyesek?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt vettem észre, hogy a bal combom külső oldalán elönt a melegség úgy kb. félóránként. Ez erre a hétre el is múlt. Viszont most ugyanebben a sávban (ahol a forróság is elöntött) megjelent három kb. 5 forintos nagyságú véraláfutáshoz hasonló lilás folt, ezt megelőzően pedig nagyon viszketett a combom. Mitől lehet? Nagyon félek, hogy valami komoly dolog. 17/l

2017. okt. 13. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy megcsípett valami, vagy kiütött. Ha nem múlik el szerintem először egy bőrgyógyászt látogass meg, mert nem hiszem, hogy ennek köze lenne bármi nemi dologhoz.
2017. okt. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most már olyan halvány barnás szìnű. És szinte szabályosan egy vonalban húzódik a 4 folt a combom külső felületén. Viszket. Néha picit fáj is, ha megnyomom. Esetleg egy ér pattanhatott el? Cukorbetegség? Autoimmun betegség? Vagy megcsípett valami?
2017. okt. 14. 10:28
 3/5 A kérdező kommentje:
És köszönöm a választ! Ment a zöld kéz.
2017. okt. 14. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem továbbra is csípés vagy kiütés lesz, próbáld lefényképezni, akkor azért többet lehet mondani róluk.


Van egy olyan verzió is ha hirtelen vesztesz vagy szedsz fel nagy súly, akkor a bőr hirtelen nyúlása miatt is képesek kialakulni ilyen véraláfutás szerű csíkok, de az nem a comb külső felületén szokott keletkezni.

2017. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszerek is lehetnek, ka a felszinen vannak és kicsik akkor nem okoznak gondot. Remélem már megnézeted.
2017. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!