Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen esetben fizetni kell a...

Ilyen esetben fizetni kell a mentőért és hova kéne menni?

Figyelt kérdés

Egy öreg néniről van szó, aki alig tud járni. 3-4m után fullad és remegnek a lábai. Szobawc-vel eléldegél de pár hónapja a nemiszervén kialakult egy tályog/kelés (nem tudom pontosan minek is lehetne nevezni)

Az elején is mondtam neki, hogy elkéne menni az orvoshoz(akkor még letudott volna menni a lépcsőn), de szégyellősködött, inkább vitázott, stb.

Nem tudtam mit tenni vele..

Mostanra ez a valami már akkora, mint egy kisebb galambtojás.

Fáj neki, nem bír járni/aludni, vérzik és kimondhatatlanul büdös áramlik onnan, hiába van fürdetve naponta.


Most is vonakodik, hogy nem akar menni de most meg az a problémája, hogy lehet fizetni kell a mentőért. (Tőlem nem fogadja el, hogy max. kifizetem)


Bocsi a hosszú leírásért, de ilyen esetben fizetni kell a mentőért?

Nem tud a saját lábán lemenni a lépcsőn, én meg egyedül nem mernék vele elindulni. Ha elesik, soha nem szedem fel..

Talán lehet tufok segítséget kérni valakitől de mégis hova kéne vinni, milyen osztályra-rendelőbe?



2017. okt. 15. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagymamámat kellett felvinni a másodikra, küldtek betegszállítót, a két srác felvitte, és a fejenként egy-egy ezrest sem akarták elfogadni, mondták, ez a dolguk. De ismerős beszélte le velük.


Szerintem kihívhatod, ezt elmondod nekik, biztos beviszik... Jobbulást neki :/

Ja, és nem kell tudnia róla, ha mégis fizetni kéne

2017. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudni kell, hogy egy nagyon makacs és szélsőséges nőről van szó.

Felhívnám a mentőt de a végén velem kezdene el vitázni és meg is makacsolná magát, hogy akkor azért se sehova.. ("Mit intézkedek a tudta nélkül? ")

Neki kell felhívnia, csak most a pénz a baja..

De ez nem is mehet így tovább, tényleg olyan szaga van, mintha egy 2 hónapos hulla bomlana...

2017. okt. 15. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a háziorvost kell megkérni, hogy rendeljen betegszállítót és a betegszállító beviszi.

Egyébként a mentő is megteszi, itthon akkor sem kell érte fizetni, ha indokolatlan a szállítás.

De mivel alapvetően a mentőnek az lenne a feladata, hogy a ténylegesen akut eseteket ellássa, így én az első verzióra szavazok.

A néninek meg kerek-perec mondd meg, hogy baromi büdös, már neked kellemetlen, te így nem vagy hajlandó ellátni, úgyhogy ne vitatkozzon, hanem hagyja, hogy ellássák.

2017. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nani19 válasza:
Kedves kérdező!! A mentőnek köteles minden akut ill életet veszélyeztető állapotban a beteghez kimenni betegszállítás csak orvosi papírral lehetséges más esetben térítés köteles
2017. okt. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azóta már megoldottuk. :)

Elmentünk a háziorvoshoz, aki elrendelte a betegszállítókat. Ingyen kijöttek, elvitték majd hazahozták. :)

2017. nov. 2. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!