Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A munkahelyemen mindig gyűlölt...

A munkahelyemen mindig gyűlöltem pisilni menni. Mostanában viszont egész nap kibírom, aminek örülök. De egészséges ez?

Figyelt kérdés

Egy éve olyan munkahelyre mentem, ahol a szomszéd irodába kell elmenni pisilni, amit rühellek, mert azt többen is használják, és látják amikor megyek, és az egész olyan bekéredzkedés jellegü. - Meg nem is túl tiszta stb..stb. - De a kb. 10 óra munka alatt nem úszhattam meg, hogy napközben úgy kétszer átmenjek. Persze nem szívesen mentem át, és a munkával is kapkodni kellett, nem volt idő, úgyhogy inkább tartogattam ameddig tudtam. Egy idő után megszokhatta ezt a szervezetem, ugyanis észrevettem, hogy mind ritkábban kell, és elég már csak egyszer.., - Sőt most már egyszer sem kell, és kibírom a 12 órás távollétet hazáig, és gyakran még otthon sem kell azonnal, csak késöbb, de akkor viszont rengeteget pisilek, ami nem csoda, hiszen nem voltam egész nap... Olyat érzek kicsit, hogy tele a hólyagom, de pisilni valahogy mégsem kell.

Persze egyrész örülök annak, hogy a munkahelyen megúszom a kellemetlen szomszédba mászkálást, másrészt viszont felmerül a kérdés bennem, hogy mennyíre egészséges dolog ez?

Menjek el inkább a munkahelyen akkor is pisilni, ha nem is kell? - Vagy, ha nem kell, akkor nem kell., és kész..?

Ti tapasztaltatok hasonlót magatokon?

Mi a véleményetek?


2008. okt. 22. 01:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább olyasmit szoktam tapasztalni, hogy akkor kell a legjobban pisilni, amikor nincs hová bemenni... Gondolom ez is valami pszichés dolog, meg az is, amit te csinálsz, hogy utálod azt a wc-t és inkább nem pisilsz.

Szerintem az semmiképpen sem egészséges, hogy visszatartod! Én az egyetemen utálok menni, mert nagyon koszos, de muszáj, ezért úgy csinálom, hogy nem ülök rá, meg a nadrágomat is megfogom, hogy ne érjen hozzá a wc-hez.

2008. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem hasznos hogy visszatartod.ami ki akar jönni azt ki kell engedni!
2008. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon nem egészséges, sőt ebből a későbbiekben problémáid is lehetnek. És emellett felmerül egy másik kérdés is, ezek szerint te egész nap alig viszel be a szervezetedbe folyadékot, mert ha meginnál napont 2-3 liter folyadékot (amire a szervezetednek szügsége lenne) akkor semmiképp sem bírnád ki talán még napi 3 pisiléssel

sem (ez persze egyéntől függ, én pl. napi 8 óra munkaidő alatt legalább 5-ször megyek pisilni pedig itt sem valami rózsás a helyzet és csak kb. 1,5 liter folyadékot iszom meg 8 óra alatt).Egyszóval szerintem egyáltalán nem egészséges, mindenképp változtass ezen. A pisilést nem szabad visszatartani! Mikor átmész a szomszédba gondolj arra, hogy ez teljesen normális dolog és ne foglalkozz annyit a többiekkel.

2008. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy tudd, ez nagyon durva dolog és majd ne csodálkozz, ha inkontinenciád lesz! Ugyanezt csináltam az előző munkahelyemen, sokszor a 8-9 órás műszakot is kibírtam pisilés nélkül, aztán azóta meg már nem bírom sokáig tartani, és néha előfordul, h. ha nem megyek pisilni kb. 1órán belül max. (onnantól h. érzem pisilnem kell), akkor egy idő után szó szerint fájni kezd a hasam/hólyagom. Szóval ezek után én többet nem csinálok ilyet, h. tartogassam, mert nem akarok inkontinenciát..... Javaslom sürgősen szokj le erről a tartogatásról még mielőtt bajod lesz.... Ja és a vizelet vissza is tud fertőz(őd)ni, és akkor fájni fog, mikor pisilni fogsz, mint mikor felfázik az ember. Megéri????
2008. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segített!

Azt viszont még mindig nem értem, hogy miért nem érzem már egész nap, hogy pisilnem kell? - Vizet iszom eleget (legalább 2 liter, vagy többet)úgy mint régen, de mégsem érzem a pisilési ingert még du. 6-kor sem, csak egészen enyhén azt érzem, hogy a hólyagom mintha tele lenne, de ez nem fáj vagy ilyesmi, vagyis tulajdonképpen nem tartogatom, hiszen igazábol nem is kell pisilnem. Igaz viszont, hogy ez annak lehet a következménye, hogy eleinte a munkahelyemen sokszor visszatartottam és ettől a hólyagom kitágult??? amitől többet tud már tárolni, és ezért birom olyan sokáig tartani?? Még a hasamnál is kicsit kidudorodik, és olyankor talán egy liter is lehet benne, mert borzalmas, hogy milyen sokáig pisilek. Ennek ellenére mégse kell előtte igazán pisilnem.

- Vagyis most már nem arról van szó, hogy visszatartom, inkább "elromlott" ott valami bent, mert nem érzem..??

Ha szándékosan gyakrabban pisilek -akkor is,ha nem érzem, hogy kell- akkor visszaállhat a normálisra? - Ha nem, menjek dokihoz?

- Köszi!

2008. okt. 22. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! nagyon nagyon nem egészséges. ha ilyen sokáig visszatartod, baktériumok szaporodhatnak el a hólyagodban, ez pedig kínkeserves hólyagyulladáshoz vezet. hiába szoktattad magad hozzá, hogy nem pisilsz a munkahelyeden, én mégis azt tanácsolom, hogy menj el időnként wc-re ott is (még ha éppen nem is kell)
2008. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én most nosztalgiázni fogok.. Emlékszem, h még alig voltam 5-6 éves (elsős) és az első napon elmentem vecére. Undorító volt az a sok mocsok, meg minden, ezért rászoktam, h reggel (kb. 7-kor) elmegyek, aztán legközelebb fél ötkor, amikor hazamegyek. Egyszer leckeírásnál már nagyon kivoltam, de nem engedett ki a tanár, aki máskor megtök kedves, mindent megenged. Szerencsére bírtam a leckeírás végéig, de aztán elmentem a mosdóba, és kiderült, h első óta kitakarították a wct( mert már másodikos voltam)

Akkor és ott megtanultam a leckét, így már több évtizede naponta legalább 5 pisilést beiktatok.


Hű, milyen régen volt! Pedig pontosan emlékszem mindenre.. ;)

2015. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!