Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet enyhíteni a...

Hogyan lehet enyhíteni a nagyon erős menstruációt?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és háromnegyed óránként, óránként kell kijárnom cserélni. Próbálkoztam már gyógyteákkal, elegítéssel, de semmi nem vált be. Anyukám a fogamzásgátlót pedig nem engedi. Van valami javaslatotok?

(Rengeteg hiányzásom van a suliban emiatt.)



2017. okt. 16. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen házi praktika, én már csak tudom. Vagy elviseled vagy elmész orvoshoz, de gondolom már elmentél és ő javasolta a fogamzásgátlót. Ebben az esetben anyukád nem igazán szólhat bele. A legtöbb embernek fogalma sincs arról, hogy milyen a brutálisan erős vérzés, ha anyukád tudná, valószínűleg meg sem próbálná tiltani a gyógyszert. :(


Amúgy óránként betétet vagy tampont cserélsz? Mert nagyon nem mindegy.

2017. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Mit kell cserélned 3/4 óránként? Tampont, betétet, ebből milyen méretűt?


Sajnos ilyenkor tombolnak a hormonok.Én is szenvedtem ugyanígy. Erős vérzésem volt, vérzés közti szünetekben erős folyás. Minden erősebb volt rajtam. A testszőrzetem, a pattanások, stb...

18-19 éves koromra csillapodott le.

22 voltam mikor az orvosom javasolta a fogamzásgátlót, mert az életminőségem jelentősen rosszabb volt ezzel a rengeteg vérzéssel és havi fél doboz fájdalomcsillapítóval. Azóta csak azt kérdezem magamtól miért vártam vele addig?

Azóta eltelt némi idő, van egy egészséges kisfiam. A fogamzásgátló nem okoz mellékhatásokat. Az életem jelentősen javult. 2 nap vérzős maszatolás van havonta, az bőven kibírható. Nem fáj, észre sem veszem.


Azt a 2 évet még bírd ki, utána màr irathatsz fel fogamzásgátlót, de jó szakemberhez menj. Nem éri meg évekig szenvedni.

2017. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18-20 éves korig nem azért kell amúgy várni, hogy nagykorú légy, hanem, hogy a testi fejlődésed befejeződjön.
2017. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

C-vitamin hatásos lehet, nekem leguitóbb rutascorbint javasolt a doki. minimálisan használt is, de nekem kellettek mellé más gyógyszerek is, ezek viszont már vénykötelesek voltak.


a hiányzást nem értem. 16 évesen én is éppenhogy kibírtam átázás nélkül 1-1 tanórát (tampon+betét+vatta kombóval, bár akkor még csak normál, vagy szuper tampont használtam), de emiatt hiányzásom nem volt, csak néhány 0. óra, amikor már kellett miata a kórházba vaspótlásra járnom.

2017. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kb háromnegyed óránként kell betétet cserélnem, de ha épp tampont használok, azzal kb egy, másfél óráig bírom maximum.


Köszönöm a hasznos kommenteket.

2017. okt. 16. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor a tampon+betét kibírna együtt 2-2,5 órát is. az nem olyan vészes, még ha annak is tűnik ;)
2017. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, használj egyszerre tampont + betétet. Én is sokszor így csináltam, két betétet egymásra ragasztottam, plusz tampon és így biztonságban voltam a második-harmadik tanóráig.
2017. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!