Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nőgyógyászhoz megyek,...

Ha nőgyógyászhoz megyek, akkor szükséges édesanyámnak jelen lennie?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, most mennék először nőgyógyászhoz, viszont én nem szeretném ha anyukám ott lenne, még a váróban sem, mikor nőgyógyásznál vagyok. Szükséges jelen lennie?

2017. okt. 19. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Hogy jogilag muszáj-e, azt nem tudom. De hidd el, jó az az első alkalommal, ha nem tökegyedül vagy. Netán van valami titkolni valód anyukád előtt?
2017. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy veled legyen anyukád, de feltétlenül közöld az orvossal, sőt, már az asszisztenssel is, hogy először vagy nőgyógyásznál.
2017. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

Hát, eléggé sz..r lehet a kettőtök közötti viszony, ha ennyire távol akarod magad mellől tartani anyukádat.

Sajnálom, hogy ilyen a helyzet kettőtök között.


Azt nem tudom, hogy ott kell-e lennie kötelező jelleggel.


Hidd el, sajnálni fogod, ha nem töltesz minél több időt anyukáddal.

2017. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Jó a kapcsolatom anyukámmal,csak én úgyérzem, ezt egyedül kéne megoldanom.
2017. okt. 19. 23:05
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Figyelj Kislány. Nem szégyen anyukádtól segítséget kérni és elfogadni. Se gyerekként, se felnőttként. Kamaszként meg abszolút fontos, hogy stabil kötelék legyen köztetek. Nem leszel attól kevésbé felnőtt, ha elkísér orvoshoz az anyukád. Fontos lenne neki, hogy meggyőződjön róla, hogy jó kezekben vagy. Neked is jó lesz, ha lesz egy támaszod a várakozás alatt. Maga a vizsgálat nem vészes, de a várakozás idegtépő. Gondold át még egyszer.
2017. okt. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Semmi keresnivalója a rendelőben, az orvos jó eséllyel magától is kiküldené, ha bent akarna maradni a vizsgálat idején. A váróig sem kötelező kísérnie, ha nem szeretnéd, érthető, hogy ez kellemetlen számodra. Ha viszont bármilyen nőgyógyászati műtétre lenne szükséged, ahhoz kellene a hozzájárulása (de ekkor sem kell fognia a kezedet, amíg az orvos turkál benned).
2017. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nem szükséges. kérsz időpontot, fogod magad, elmész. ennyi.
2017. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ott lennie,még a váróva se,mehetsz egyedül is orvoshoz akàr a tudta nélkül.És ennek semmi köze a kettőtök viszonyához.

Alapból intim vizsgálat tehàt vizsgálóba semmi keresni valója és van akit feszélyez ha kint vàrja anyukája,mert sok anyuka túl kombinája,faggatozik,aggódalmaskodik,mindent tudni akar stb és eleve mindenki fusztrálva megy a vizsgálatra nem kell hogy még feszültebbé tegye a helyzetet.


Sok lány eleve barátnővel megy el a vizsgálatra

2017. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Akkor én kivétel vagyok ezek szerint, mert anyukám teljesen bent volt a vizsgálatkor és ő volt az pontosan, aki meg tudott nyugtatni engem.

Bár lehet, hogy sokak számára eléggé furcsa, de anyukám és köztem teljesen megvolt az, hogy nincs tabu, ő volt számomra az egyetlen, aki mindenben tudott segíteni, tanácsokkal tudott ellátni.


Számomra eléggé idegen az a nézet, hogy egy lánygyermek egyedül menjen el a nőgyógyászhoz anyukája nélkül. Ez úgy jön le, mintha titkolna az anyukája elől valamit.

De persze akik titkolnak is, biztos meg van az oka, és arról leginkább az anyuka tehet, hogy miért viselkedik úgy a gyermekével, hogy az inkább ellenségként tekint rá.

2017. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tekint ellenségként az anyàra a gyerek,ha nem akar mindent elmondani neki vagy szégyenlős előtte,netán felnőttként,nagylányként önállóan szeretne orvoshoz menni.

Az anyuka az anyuka,de nem összetévesztendő a barátnővel!



Eleve sok tini nem is szeretne az anya előtt levetkőzni,mégcsak félmeztelenre se.Van hogy 10-12 éves màr szégyenlős és a szemérmességét tiszteletben is kell tartani.Màr 10 éves koromba se nyitogattak rám,mert zavart.

A nőgyógyászati vizsgálat meg egy nagyon is intim vizsgálat.Mégis ki szeretne alul teljesen levetkőzni,beterpeszteni az anya előtt,meg hogy a kacsàt is betegyék?Szerintem egy normális ember se!!!

És bizony sok nőgyógyásznál nincs külön vizsgáló,tehát aki beslatyogna az orvoshoz veled az premier plánba,hacsak ki nem sétálna mindent látna.



A legtöbb lány baràtnőjével szeret elmenni inkább orvoshoz/nőgyögyászhoz,nem is szeretne az anyukája orvosához menni,inkább egy másik,szàmára megfelelő orvoshoz akar menni

2017. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!