Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 évesen félek elmenni a...

19 évesen félek elmenni a nőgyógyászhoz. Kb.10 esetből 7-szer nagyon erős menstruációs görcseim vannak. A barátnőm szokott erős fájdalomcsillapítót adni, amit csak erre a célra külön szakorvos ír fel. Mi lehet ennek a hátterében?

Figyelt kérdés
Félek elmenni, mert ez a probléma már évek óta tart. Szerintem ez már "nem normális" dolognak számít ez a sok görcs. Ha beleülök meleg vízbe, oldódik a görcs és "ellazulok" valamelyest.
2010. máj. 29. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom mért kell félni sok lány fél..tesóm is félt egyedül de elkísértem ... próbáld ki hogy elvisz valakit akiben bízol
2010. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mitől félsz pontosan? Magától az orvostól, bármelyik orvostól, vagy csak a vizsgálattól?

Van aki attól tart, hogy felfedeznek nála valami betegséget, ezért inkább nem megy el (ezért inkább belehal, mert a betegség kialakulása orvostól független jelenség..)

Amit leírtál, elég sok nőnek van. Megnéz a doki, és ha mondjuk nem PCOS okozza, akkor felír fájdalomcsillapítót.

Ja, és rákszűrés meg kötelező, utólag nem lehet reklamálni, hogy jaj, bár mentem volna el. A 20 éves unokahúgom P3-as volt, ha jól emlékszem, oltást is kapott humán papilloma vírus ellen. Ha nem megy el, ma lehet,hogy rákos.

Szedd össze magad, ezt minden felnőtt nő elviseli, teljesen normális ilyen vizsgálatokra járni.

Anyukád is elkísérhet, nincs abban semmi ciki.

Még az is lehet,hogy a dokinak lesz valami jó ötlete, a fájdalmadra, elvégre nőgyógyász....

2010. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy gond van. Vannak nők, akiknek ilyen a szervezete.Doki mondta.

Nekem is sajnos ilyen. .Többször volt, hogy elájultam. Édesanyám is ilyen típus volt lánykorában(mikor szült, enyhült neki). Persze nem árt ha elmész orvoshoz, ő tud biztosat mondani,illetve akkor már biztos csinál rákszűrést is. Én is "félős" vagyok és igen érzékeny, de tényleg nem vészes, inkább csak a tudat. Sőt mondd nyugodtan a dokinak, hogy kicsit félsz, bíztatni fog és úgy könyebb elviselni a vizsgálatot. Egyébként kb.1 perc az egész.

2010. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Inkább szenvedsz, minthogy kibírj 10 percet a dokinál.

Hát ez nagyon érett gondolkodásra vall, gratulálok.

2010. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
nah most kemény vagy h beszólsz ide kedves ucsó.. mekkora egy paraszt lehetsz
2010. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdemes a doki, de érdemes megfontolni ezt is: lehetséges (nem biztos), hogy egy kicsit el van savasodva a szervezeted. Állítólag, ettől lehet pl görcsös a menzesz. Nézz után a neten, hogy melyek azok az ételek, amik savasítanak, abból kevesebbet próbálj enni, és több lúgosítót. Hátha....
2010. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a paraszt?

A kérdező elég szánalmas, hogy inkább szenved, minthogy meglátogasson egy dokit! Mitől félsz, kérdező: Megesz a doki? Lehet kapsz matricát, mint a kisgyerekek... -.-

Nem értem, mit kell parázni ezen?

Én 16 évesen vagyok olyan felelősségteljes, hogy elmegyek, nehogy valami bajom legyen... Sok problémától lehetnek erős görcsök. Elég komoly problémáktól...

2010. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek kivételek, de azért nem gyakori, hogy a menstruációs görcsöket valami komolyabb gond okozza. Ez természetes folyamat, sajnos sok nőnél igen fájdalmas. Persze mindenképp érdemes orvoshoz menni, hogy megnyugodj ill. hoy a megfelelő gyógyszert adja a doki. Ne a barátnődtől kérj, az orvos személyre szabottan fog felírni valamit!!!!!


Utolsónak: Tűrés-fájdalomküszöb-érzékenységben különbözőek vagyunk (mint minden másban:)) Én személyszerint nem hinném, hogy paraszt vagy, ez inkább csak empátia hiánya. Reméljük még változni fog, elég fiatal vagy :-) Nem bántani akarlak, csak érdemes megtanulni hogy nem mindenki olyan mint TE, épp ezért különböző képpen reagálunk az élet dolgaira. Ha ezt el tudod fogadni, neked is könnyebb lesz az életed!

2010. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!