Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki fogamzásgátlót szed annak...

Aki fogamzásgátlót szed annak gyakrabban van hüvelyi fertőzése? Járt valaki így, hogy fogamzásgátló okozta a hüvelygombáját?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátlót, az elején sokat váltogattam, mert kb 3-nál is súlyosabb mellékhatások jöttek ki, ezért végül a dienillet használom.3 éve van állandó partnerem. Amiután szedtem, pár hónappal voltak az első hüvelyi fertőzéseim, és aztán hónapról hónapra mindig alakult ki. Fél év után a párom is elment kivizsgáltatni magát, és megállapították, hogy teljesen egészséges, de azért kapott valami megelőző gyógyszert. A számát nem tudom hányszor voltam már nőgyógyásznál, és ahány nőgyógyász annyiféle gyógyszer. Igazából egy sem vált be igazán, az idelyn hüvelytabletta viszont igen, bár az is maximum hónapokig hatott (1-2hónap) aztán újra kezdődött minden. Rengeteg kezelésen, és gyógyszeren vagyok túl. Még azt is fontos megemlítenem, hogy párommal már egy jó ideje óvszert is használunk, megfelelően tisztítom a nemi szervemet, mert olvastam, hogy a túlzásba vitt tisztálkodás is rossz. Nem értem, hogy jöhet ki újra és újra ez a betegség, lelkileg már nagyon kivagyok emiatt, párom se csalt meg, én sem őt, ő teljesen egészséges, és nem fertőzhetem meg, hiszen óvszert használunk. A dienille fogamzásgátló OKOZ GOMBÁT (a mellékhatásoknál szerepel), és most már csak erre tudok gyanakodni, hogy emiatt van nekem visszatérő problémám, hiszen minden áldott este beveszem, kedden mindenképpen elmegyek a nőgyógyászhoz és konzultálok vele, de az érdekelne, hogy fordult elő ugyanilyen, vagy hasonló dolog mással is???

21/L


2017. okt. 21. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól van. Amíg nem szedtem soha nem volt hüvelyi fertőzésem, amikor elkezdtem jött a gyulladás, a gomba, a bakteriális fertőzés. Szinte havonta jártam a nőgyógyászhoz.
2017. okt. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem, hogy te abba hagytad teljesen a fogamzásgátlók szedését, vagy valami másikra tértél át? Történt valami negatívum esetleg, hogy abbahagytad? Mert már nagyon hozzászoktam így 3 éve ehhez a gyógyszerhez, és elvileg ez segít abban, hogy ne legyek pattanásos, emiatt kicsit félnék abbahagyni, hogy ellepne a sok pattanás, de még mindig inkább az, mint ez az állandóan visszatérő gomba.
2017. okt. 21. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem muszáj szedni, mert hormonális betegségem van, most kaptam másikat, egy hónapja kezdtem el. Eddig még nincs probléma, de sok jót nem remélek ettől sem.
2017. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szedném sajnos tele lennék testszerte hatalmas fájó duzzadt pattanásokkal.
2017. okt. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!