Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Párommal babát szeretnénk....

Párommal babát szeretnénk. Véleményekre vagyok kíváncsi a történetem kapcsán. Szerintetek lehetséges hogy baba van? Vagy vetélés történt? Netán más?

Figyelt kérdés
Az utolsó menstruációm első napja Szeptember 6.-án volt. 29 napos ciklusaim vannak. A várható ovulációm (elvileg) Szeptember 21. volt. A ciklusaim rendszeresek. Soha nem volt kimaradás, vagy késés. Párommal együtt voltunk az ovulációs héten gyakorlatilag minden nap egészen Szeptember 23.ig. Utána legközelebb Október 2.-án a nem várt mensi előtt 4 nappal (Október 6.-án kellett volna megjönnie). A mensim nem jött meg (azóta se). Az első tesztet Október 9.-én csináltam, halvány pozi lett. Másnap elmentem az orvosomhoz aki először tapintásos vizsgálatot végzett. Azonnal gratulált, terhes vagyok. Ezután hüvelyi uh-n keresztül a megvastagodott méhnyálkahártyát látta illetve mutatta, mellette pedig a sárgatestet. Mást nem talált. Mivel korai helyzet volt még ezért visszahívott Október 24.-re. Időközben én otthon 13.-án csináltam egy újabb tesztet, erősebb pozi lett és 15.-én már olyan erős volt mint a tesztcsík. Örültünk, vártuk a 24.-ét. Közben számoltunk, hogy mire odajutunk a 7.hét kapujában leszünk és izgatottan vártuk mit fogunk látni. Bementünk, rögtön hüvelyi uh. Doki keresgél, nem talál semmit. Megint keresgél, majd észrevesz egy 5mm kis fekete pacát a méhem jobb oldalán. Meglepődünk, mert nem ezt várta egyikünk sem. Azt hittük látni fogunk egy parányi kis embriót, de csak a kis fekete paca látszódott. Majd észre vett a doki egy 43x46mm-es valamit. Idézem a lelet szövegét. "Uterusban 5mm-es echoszegény képlet látható, vastag endometrium mellett. Jobb oldalon 43x46mm vegyes echoszerkezetű képlet látható. Bal ovárium 23x24mm, douglas szabad. Diagnózis vérzéskimaradás. Epikrízis Bhcg és Ca-123 roma index majd leleteivel kontroll." Majd közölte hogy nem lát terhességet. Lehet hogy ott volt de most nincs. Az a kis fekete paca nem kizárható hogy terhesség, de nagyon kicsi és nem felel meg 7 hetes állapotnak. Abban egyetértett, hogy lehet késői fogantatás és elképzelhető hogy még nincs 7 hetes sőt inkabb 4,5-5 hetes. De szerinte az a nagy valami okozza a vérzés kimaradását a baba pedig ha volt akkor elment (de azért a vetélésnek lennének tünetei nem?) én viszont úgy érzem, hogy baba van. Bár nem vagyok rosszul nincsenek hányós reggeleim, de fáj a mellem, egész nap tudnék aludni, a hőm folyamatosan 37 fölött van és néha apró szurkálásokat, feszüléseket, puffadást érzek. Ma reggel levették a vért. Ott tudtam meg hogy daganatra is szűrnek. Csodás. Holnapra lesz eredmény. Közben bejelentkeztem a Maternitybe egy másik orvoshoz. Nem akarom elhinni, hogy nincs ott semmi az állítólagos daganaton kívül aminek két hete még nyoma sem volt. Ahogy az 5mm-es kis fekete pacának sem. Érdekelne kinek mi a véleménye.

2017. okt. 25. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem daganatra szűrnek. A Ca-125 egy tumormarker, ami sok esetben mutathat eltését, jóindulatú elváltozások pl endometriózis esetén is.


Jobbat nem tehetsz, mint vársz. Én drukkolok egy késői fogantatáshoz :)

2017. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem akkor írtak hasonló szöveget, amikor cisztám, endometriózisom volt.

A ciszta lehet a fekete "paca".

Ilyen korai időszakban egyébként, ha minden rendben is lenne, embriót még nem lehet látni. Mármint laikus számára nem felismerhető, amit lát :)

Egyébként ciszta okozhat vérzéskimaradást és álpozitív tesztet is.

2017. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a teszt még most is pozitív? Vagy most nem csináltál?
2017. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tegnap csináltam. Azonnal pozitív lett. Ma délután megyek a másik dokihoz, addigra remélem lesz lelet is bár azt mondták ha ma nem legkésőbb holnap reggel. Bizakodom, hogy késői fogantatás! Igen, tumormarkert mondott csak én kevertem.
2017. okt. 25. 13:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet reménykedni. Nekem ugyanarra az UH leletre 3 doki, 3 különböző dolgot mondott :) Szóval ők sem tévedhetetlenek.
2017. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem :) akkor merek reménykedni. Egyébként ha az a nagy valami egy sárgatest ciszta vagy mióma (?!) az gondot okozhat vajon? Elnézést, ha hülyeségeket beszélek, egész nap ez pörög a fejemben.
2017. okt. 25. 14:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kivétel nélkül az összes testvéremre azt hitték, hogy daganat.
2017. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia Kérdező!

Meg van az eredményed?

Baba van, ugye nincs semmi baj?

Megy a drukk!!!:)

2017. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szia! Megérkezett a szerda reggeli vervetelből a hcg szint ami 616 u/L lett. Ez nem tudom jó vagy rossz mivel ha később fogant nem tudom hány hetes lehet..a péntek reggeli hcg szint sajnos még nem érkezett meg :( várnom kell hétfőig de aznap délután megyek uh-ra. Remélem addigra tovább nőtt a petezsák és lesz benne egy kicsi élet!
2017. okt. 28. 06:02
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja igen és kiderült, hogy egy mióma van a méhemben, 4 centis. A nyálkahártya alatt van. Emiatt kicsit aggódom, nehogy tovább nőjjön..
2017. okt. 28. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!