Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudok így medencébe fürdeni?

Tudok így medencébe fürdeni?

Figyelt kérdés
Szilveszterkor megyek a lányommal welnessezni ahol lesz pezsgő fürdő,gőzfürdő medence meg ilyenek.A probléma az h pont akkor lesz meg a pár napos problémám.Azt mondják h tamponnal lehet fürdeni.Ha így van milyent kell venni mert azt mondják h van több féle méret.Én még sose használtam így nem igazán tudom.

2017. okt. 29. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ‘normal’ mérettel kezdhetsz. Próbáld ki az előtte lévő ciklusodban a rampont a benne található leírás szerint, hogy a wellnessben már kicsit rutinos legyél. :)
2017. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Tudni tudsz, csak nem igazán javallott.

Ugyanis baromi kellemetlen, ha éppen megtelik vérrel és vízzel a tampon, nem cseréled ki időben és ott hagyod a vízben a tócsát, vagy folyik le a lábad között. Tehát aki nem szokta a tampont, az ne akarjon tamponnal medencézni.

Illetve ilyenkor nyitva van a méhszáj, a legjobb fertőzéseket pont ilyen helyen lehet összeszedni, így könnyen összeszedhetsz egy "jó" kis hüvelyi fertőzést. Ha olyat szedsz össze, ami felszálló fertőzést okoz (nyitott méhszájjal sokkal könnyebb) és nem fordulsz időben orvoshoz, akkor petefészek vagy méhgyulladásod is lehet.

Úgyhogy én soha nem mennék menstruáció alatt medencébe. De mindenki eldönti.

2017. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen erről én is hallottam h nagyobb így a fertőző veszély.Az egyik barátnőm mondta h vannak olyan tabletták amik késleltetik a menstruációt még talán ez ami szóba jöhetne
2017. okt. 29. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyásszal beszéld meg, ha hormongyógyszert akarsz szedni. Ugyanis ezek, amikkel befolyással lehet lenni a ciklusra. Csak nem mindegy, hogy milyen korban vagy, nem is biztos, hogy neked javasolt ilyet szedni. Meg aztán lehet, hogy jól felborítja a ciklusodat.

Szerintem nem ér annyit az egész. De azzal nem veszítesz semmit, ha konzultálsz egy nőgyógyásszal.

2017. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván az nem működik, hogy reggel 8-tól este 8-ig áztatja magát az ember tamponnal.

Viszont ha kiszállsz időnként és mondjuk (vérzés erősségétől függően) 3-4 óránként becsületesen cserélsz tampont, akkor nem nagyobb a fertőzésveszély, mintha csak simán fürdőznél.

2017. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En usztam rendszeresen tamponnal. A verzes erossegetol hasznaltam normalt minit es supert is. Sosem folyt meg a veres viz belolem sehova. Megfelelo idokozonkent kell cserelni. Tapasztald ki hogy neked melyik meret kell az szabadon mennyit birja. Olyan max. 2 orankent amugy javasolt a csere en ugy tudom. Esetleg menjel el es probald ki uszodaban elotte hogy milyen. Es a vizeket annyira szoktak klorozni hogy igen kicsi az eselye hogy elkspj vmit. En se kaptam meg el 1,5 evig heti 3x 2-3 ira mellett semmit.
2017. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!