Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció miatt is maradhat...

Menstruáció miatt is maradhat el műtét?

Figyelt kérdés
Egyik nap kérdeztem, hogy altatásos műtét elmaradhat e mert picit náthás lettem....Most viszont van egy újabb gondom.Pont aznap jönne meg a menzeszem mikor műtenek! Ha megjön ,mert próbálkozunk a férjemmel az első közös gyermekünkel egy ideje.Szóval 2 kérdésem lenne....Ha meg jön attól elmaradhat a műtét? Olvastam hogy nőgyógyász írhat fel pont ilyen esetekre progreszteron tablettát a menzesz késleltetése céljából. A 2. kérdés :ha nem jön meg a műtét napján mert ugye kaphatok tablettát késleltetésre és esetleg pont most estem teherbe akkor a progreszteron tabletta hogy hatna egy korai terhességre? ...semmiképp sem akarok akkor menstruálni mert gerinc műtétem lesz...És hát na...Úgy hogy nem kelhetek fel picit kellemetlen lenne.Valaki tudna nekem tanácsot adni? És elnézést, hogy hosszú lett picit.Szép estét!

2017. nov. 1. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima mandula mûtétet is elhalasztanak menstruáció miatt, gondolom akkor ez igaz a te esetedben is. Amúgy meg terhesen sem túl optimális a mûtét, altatót/fájdalomcsillapítókat fogsz lapni ha jól sejtem, utána pedig vérhígítót. Szóval az lenne a legjobb, ha nem most lennél terhes, sajnálom.
2017. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem :( de sajnos előbb ovuláltam minthogy megtudtam volna hogy műtétem lesz.hétfőn derült ki és múlt héten szerdán volt az ovum. ..A menzesz halasztást a progival szerintem megoldhatom. Csak ha esetleg teherbe estem akkor az káros lehet? Mármint a gyógyszer? A műtét pedig sajnos fontos mert rossz helyre csúszott a sérvem
2017. nov. 1. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Orvost járod, sérved van, tudod hogy gyógyszerre van szükséged, műtenek is, legalább erre az időszakra szüneteltetni kellett volna a próbálkozást gyerkőc ügyben. Tudom, hogy nagyon szeretnétek meg írtad, hogy egy ideje próbálkoztok, hogy megsértselek isten őrizz, de jobb lett volna ezt az ésszerű dolgot megtenni, hogy addig nem próbálkoztok. A gyógyszerek károsak lehetnek a magzatra (de mondja majd meg pontosan a nőgyógyász), de a másik megint ha teherbe estél, és sikerül a műtétet is megoldani, egy olyat, ami gerincműtét, gondolom sokat kell majd pihenned, lábadozni egy pocakkal hogyan fogsz elbírni? Egészséges anyukának is nehezen bírja a háta. Nem lesz szabad terhelned, emelned. Viszont egy pocakot folyamatosan kell.

Ovulációkor próbálkoztatok a pároddal, ha jól értem. És azóta is volt közösülésetek? Mert ha nem, akkor hétvégén már 10 nap elteltével pontosat mutathat egy teszt, vegyél többet, illetve mindenképp amikor csak tudsz kérj információt a nőgyógyászodtól.

Drukkolok a minden jóért! És ne haragudj a "hangnememért". A Te, és a gyerkőc érdekében is, ha most szerencséd lesz addig ne dolgozzatok rajta, amíg egészségileg helyre nem jössz!

2017. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is..:) felszeretnék készülni minél több infóval a műtétre. Terhességnek jele sincs,csak egy gondolat ez is.Hogy mi van ha éppen most. Nem lennék megijedve hisz a mütét után 1 hónappal a sebész a munkába vissza menetelt sem ellenzi majd, ha minden rendben. Pedig ápolónő vagyok idősek otthonában ahol a betegeket mobilizálni kell.Szóval maga a műtét nem annyira ,,gáz " és nem leszek itthon hónapokig. Gyógyszert sem szedek csak vitaminokat meg fájdalom csillapítót szükség esetén .Ez a mütét után sem lesz másképp. Csak szeretnék már túl lenni rajta.
2017. nov. 2. 07:38
 5/9 anonim ***** válasza:
a progeszteron támogatja a terhességet. ellenben ha kiderül, hogy terhes vagy, lehet elhalasztják a műtétet későbbre.
2017. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) a műtétet sajnos nem lehet halasztani. A sérvem nyomja az agyvíz csatornát és ezer is kell műteni minél előbb.
2017. nov. 2. 12:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam az altató orvosnál....Nem baj ha menstrualok esetleg a műtét napján vagy utána. A terhességet aznap megnézem vérből vajon van e.De ha van is azt mondta ,hogy nincs nagyobb kockázat a terhességi tekintve. Hisz korai terhesség még sok féle képpen végződhet. ...picit megnyugodtam...A menzeszem most szombat és jövő hét csütörtök között bármikor meg jöhet. Nem állt még be a ritmus ,hisz nemrég hagytam abba a gyógyszert. Nagyon fájnak a melleim.meg is nőttek. Ami inkább zavar, hogy alkalmanként úgy hasogat a p.fészkem, hogy abban a pillanatban össze görnyedek. Lehet pont most fog össze jönni. ..Mindig is ,,mákos " voltam mindenben.
2017. nov. 10. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülök a jó híreknek! :)
2017. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) tegnap viszont megjött. Szóval még várnunk kell a babára. Annyira félek, hogy nem jön össze. Volt már egy méhen kívüli és ez miatt csak az egyik petefészkem, ,használható" :( 33 vagyok...ketyeg az a bizonyos óra. Van már két gyermekem 13 és 11 évesek. ..De az ő apukájuktól elváltam. Újra férjhez mentem tavaly...szeretnénk már babát. ...hátha egyszer majd :)
2017. nov. 13. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!