Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után mesi vagy baba?

Missed ab után mesi vagy baba?

Figyelt kérdés

5 hete volt missed abom. Korai vetelessel, hirtelen elontott a ver es elveteltem, amit kismutettel fejeztek be. A baba egeszseges volt, jo helyen, szivhanggal.

Sajnos a korhazban nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban.

Mutet utan 5-6 napig verezgettem, majd tunetmentes lettem.

Viszont azota se jott meg, pedig elotte pontos volt!

Helyette neha erzem a pocakomat szurkalni, gyakran faj a fejem az utobbi napokban es gyomorsav/eges jelentkezik, ami csak az utolso terhessegem alatt volt, amugy sose.

Meddig normalis, ha nem jon meg mutet utan?

Dokihoz sokara kaptam idopontot. Biztonsag kedveert keszitsek elo egy tesztet is? Tapasztalatok?



2014. dec. 2. 23:45
1 2
 1/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ne éld bele magad. Lesz időd örülni, ha kiderül, hogy tényleg terhes vagy, de valószínűleg csak simán nem indult még be a ciklusod. Nem feltétlenül lesz ugyanolyan pontos, mint a terhesség előtt. A fejfájás simán betudható a frontnak. A gyomorégés meg lehet, hogy azért tűnt fel, mert már tudatosan figyeled magadon a terhességi tüneteket. Az előző terhességednél is már kezdettől fogva volt gyomorégésed, vagy csak közben alakult ki? Nem tudom, mennyire koraterhes tünet a gyomorégés, én inkább émelyegtem, a reflux csak középidőtájt jött elő.

Egyébként neked mit tanácsoltak, mikor lehet elkezdeni a házaséletet műtét után? Sokan itt a 6 hetet szajkózzák, mint a gyerekágy esetében. Az újabb babaprojektre pedig 3 hónap az általános ajánlás.

Nekem a házasélet megkezdését az első normál menstruáció lefolyása után javasolták, szóval a dokim nem a 6 hetet tartotta irányadónak. De lehet, hogy ez függ attól is, mekkora volt a baba.

Ezek szerint neked mást javasolhattak. Hány napja voltatok együtt (először)? Vagyis hány hetes terhes lehetsz, ha tényleg összejött? Szerintem még várj egy hetet, és ha maradnak a tünetek és továbbra sem jön meg, akkor már érdemes ellőnöd egy tesztet.

Sok olyan esetről olvastam itt a gyk-n, hogy sikerült egyből teherbe esni és nem is volt semmi komplikáció, úgyhogy nem kizárt a lehetőség. De azért, hogy azzal fejezzem be, amivel kezdtem: ne éld bele magad. Mindenekelőtt mielőbbi felépülést kívánok!

2014. dec. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanaz a helyzet, mint veled. A doki azt mondta azonnal probalkozhatunk ujra, de azert en varni akartam megis egy mensit. Végülis voltunk együtt a mütet utani napon vedekezes nelkül. Ha 28 napra jönne meg, holnap kellene. Hát majd kiderül... mindenesetre most meg jobb lenne ha megjönne. Majd ird meg te is h mi a helyzet, kedves kerdezö.
2014. dec. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár még mindig kérdés számomra, hogy meddig nem kell aggódni, ha nem jön meg a menzesz?! 6-8 hét? Mi az amikor már biztosan orvoshoz kell fordulni, hogy baj van?

Kedves első válaszadó!

Nem gondolnám azt, hogy csak beképzelem a gyomorsav tünetemet, főleg nem attól, hogy rágörcsöltem a terhesség-vágyra. Két gyermekem már van. Az elsőnél csak émelyegtem, kezdettől fogva, végig. A másodiknál már gyomorsavam is volt, főleg a vége felé. A most abba maradt terhességemnél viszont mondhatni az 4-5 héten már erősen volt és esténként szenvedtem is tőle, marta a nyelőcsövem. Amúgy nem volt annyira tervezve és görcsösen akarva a baba, hanem úgy vagyunk vele, ha jön, lesz :)

Tehát ezért sem hiszem, hogy babára vágyakozva tüneteket generálok. A fejfájás meg ugyancsak az előző terhességekhez képest jeleztem, mert bár kisgyerek korom óta migrénes vagyok, nem a frontok befolyásolnak.

A teszttel még várok egy bő hetet, mert sok esélyt én se adok neki, de benne van a pakliban.

Nekem nem mondták, hogy mennyit kellene várni az együttléttel műtét után, semmi ilyen instrukciót nem kaptam. 2 héttel voltunk kb. együtt először a műtét után (azaz 3 hete), és azóta többször is. November 1-én műtöttek.

Kedves 2. válaszoló!

Neked is gyors felépülést kívánok és remélem a következő pocaklakó Veletek marad! Drukkolok és, ha gondolod, írj, hogy mi történik nálad!


Tehát, ha minden egyéb tünet nélkül vagyok, pusztán a mesim nem jön meg, meddig várjak még arra, hogy a kisműtét után még van erre idő? Meddig lehet a késést ennek betudni, és mi az az eltelt idő ami már mindenképp orvost igényel ismét?

2014. dec. 3. 12:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Jól értettem hogy a műtét utáni napon már együtt volt a párjával az egyik válaszoló?!?!Az lehetetlen!


Szerintem csak nem állt vissza a ciklusod,én mennék dokihoz már most.3 hetes kontrollon minden rendben volt?!

2014. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan "csak"vetélésem volt, ami kitisztult, nem kellett műteni, de nekem azt mondta a doki, hogy 6 hétig ne éljünk házaséletet, és 3 hónap után próbálkozhatunk újra. Te pedig műtét után, abban a ciklusban teherbe eshettél? Ezt nem értem! Mi együtt sem lehettünk abban a ciklusban...

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Nekem azt mondta a doki, hogy ha 6 hét után sem jön meg, akkor menjek vissza, addig ne aggódjak.(egyébként nekem a vetélés kezdete, tehát az első vérzéses nap után 23 napra megjött, pedig 30 naposak a ciklusaim- azt mondták, ez teljesen normális)

2014. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Uh, most láttam csak h mit irtam. Terméazetesen nem a mütet utani napon, hanem a mütet utani 18. napon voltunk együtt. Holnap lesz a 28. nap (addig 28 napos ciklusaim voltak) de meg semmi jele h meg akarna jönni. Viszont gyakran jön ram az emelyges, es valamelyik nap gyomorsavproblemam is volt, bár lehet h ez egyaltalan nem függ össze.

Én egy hettel a mütet utan voltam kontrollon, akkorra mar nem vereztem, megnezett a doki ultrahanggal es azt mondta h akar azonnal is probalkozhatunk ujra. Ezt mondta egyebkent a korhazi orvos is, mert h regebben javasoltak kis szünetet, de ma mar nem, mert is sem meg ugysem lesz se több, se kevesebb esely az ujjabb vetelesre.

Én ennek ellenere meg akartam várni egy verzest, de mint irtam a 18. napon vedekezes nelkül voltunk együtt. Szerintetek az veszelyes idöszak?

2014. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Szerintem ha jövő héten megcsinálsz egy tesztet és negatív lesz, akkor fel kellene hívnod a dokid, elmondani neki a panaszokat. Lehet, hogy előbbre teszi az időpontod, lehet, hogy azt mondja, várjatok a kapott időpontig, ha addig se jön meg, akkor majd ír fel valami ciklusbeállító gyógyszert.

Tényleg sokan írták már korábban, hogy könnyebb teherbe esni, ha minél hamarabb próbálkozik az ember missed ab után, mert a szervezet még emlékszik a terhességre. Sajnos nem személyes tapasztalat, pedig én direkt erre játszottam, de az én ciklusom missed ab után sz...abb lett, mint valaha. Ezért is indultam ki abból, hogy inkább reménykedsz a terhességben (meg az egykori magamból), de természetesen te érzed, te tudod megítélni, és biztosan tisztában vagy a tested működésével.

Az azért egyébként fura, hogy úgy bocsátottak el a kórházból, hogy még csak ennyit se tudtak odakörmölni a zárójelentésre vagy személyesen annyit elmondani, hogy mik a javallatok a szexuális élet tekintetében. Pedig ez szerintem alap lenne. Mondjuk engem a saját dokim műtött, de emlékeim szerint én ezekre úgy kérdeztem rá. Lehet, hogy maguk sem biztosak már, mit kellene ajánlani, annyiféle "irányzat" van manapság.

2014. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, megjött mar? Nekem ma van 28. napom, de semmi. Csak neha ez a hanyinger, jön, megy, pont mint mikor terhes voltam.

Szerintetek a 18. napi együttlet mennyire van ilyenkor esetleges termekeny idöszakban?

Kerdezö, teszteltel mar?

2014. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17:59-es válaszoló! Nekem is ugyanezt mondta a dokim. Nekem szeptemberben volt missed ab-om és most decemberben fogunk először próbálkozni azóta. Kell az a 3 hónap, hogy a ciklus újra helyreálljon. De olyat is hallottam több esetet is, hogy missed ab után már a következő hónapban teherbe esett a nő. Van ilyen is. Reménykedek én is, hátha most összejön a kistesó (ő már a 2. gyerek lett volna és nagyon vártuk). Kedves kérdező, neked kitartást és írj, hogy mi a helyzet! Megjött már? Drukkolok.
2014. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Koszonom az erdeklodest!

Nem, meg nem jott meg. Attol fuggoen, hogy az elso verzestol vagy a mutettol szamolok 36-38. napnal tartok. Tesztet meg nem csinaltam.

Azt hiszem egyelore meg korai lenne... Megvarom a 6 hetet, hatha nekem ugy jon meg. Aztan, ha akkor is semmi, hivom a dokit, hogy mivel es mennyire erek ra...

Kedves kerdezo! A 18. nap lehet akar eselyes is! A lanyom pl. a 16. naponon fogant. is! A lany»

2014. dec. 6. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!