Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-sel mennyire nehéz...

PCOS-sel mennyire nehéz teherbe esni?

Figyelt kérdés

Csak a jobb oldali petefészkemben vannak ciszták és minden hónapban menstruálok(csak nem mindig jön meg napra pontosan).Tulajdonképpen egyik jellemző tünetet sem produkálom,nem vagyok elhízott(48 kg vagyok),nincsenek pattanásaim stb.Szóval,gondolom nekem valami enyhébb formája lehet a dolognak.Ettől függetlenül gyerektervezéskor érdemes lesz laparoszkópos műtétet végeztetnem?

20L



2017. jan. 26. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne műtétet csináltass, hanem keress fel egy endokrinológust. Ő csinál terheléses cukor és inzulinvizsgalatot, hormonpanelt és ez alapján meghatározza kezelést. Mivel a pcos ir-rel jár együtt, ezért azt kell kezelni diétával, mozgással és ha kell gyógyszerrel.
2017. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia, a PCOS nem csak az elhízott emberekre " vadászik ", ez egy nagy tévhit, hogy azért mert vékony vagy, enyhébb formája alakult ki nálad ennél a betegségnél, ez egy komoly betegség, kilóktól függetlenül.

Egyébként a hajhullás is egy tünet, ha eddig dús hajad volt, de most már egy vékonyabb gumiból is könnyen kicsusszan.. ha amikor fésülködsz ott a hajcsomó utána.

Ez egy komoly betegség, minden második nőt érint, úgy, hogy sok nem is tud róla, egészséges életmód kell és mozgás.

Gondolom voltál nőgyógyásznál, ha tudod hogy pontosan hol vannak ciszták, nem kérdezted meg tőle ezt, amit ide leírtál? A menstruáció pedig ilyen, nem mindig napra pontos.

Ne vedd támadásnak, próbálok segíteni :)

2017. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 tudom,hogy nem a kövér nőket célozza,de általában elhízással jár együtt,mert gyakran inzulinrezisztencia mellett alakul ki.Tudom,voltam vele nőgyógyásznál és utána is olvastam mindennek.A doki mondta,hogy ha szeretnék babát,érdemes lenne laparoszkópos műtétet végeztetni,mert úgy pikkpakk teherbe lehet esni,mindenféle diéta meg hónapokig tartó gyógyszeres kezelések helyett.


Erről van valakinek tapasztalata?Olyan nők válasza érdekel leginkább,akik PCOS-esek és már terhesek vagy anyukák :)

Amúgy az egészséges életmód megvan,heti 3-4x edzek konditeremben és a helyes táplálkozásra is figyelek.Babát majd csak pár év múlva szeretnék,de jó előre tudni,hogy mire számítsak.

2017. jan. 26. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
A műtét elavult módszer és a nőgyógyászok egy része nyomatja csak. Plusz műtét, neki plusz pénz. De nem ez a megoldás. Inzulinrezisztenciára vizsgaltak? Keress fel egy endokrinológust. Ez anyagcsere probléma.
2017. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A műtét elavult módszer és a nőgyógyászok egy része nyomatja csak. Plusz műtét, neki plusz pénz. Drillingnek hívják és csak tüneti kezelés. De nem ez a megoldás. Inzulinrezisztenciára vizsgaltak? Keress fel egy endokrinológust. Ez anyagcsere probléma.
2017. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nah ezt elküldte párszor. 😂
2017. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
PCOS-em van és sose került szóba a meddőségin hogy műtét kell. Életmódváltásra volt szükség és mivel pajzsmirigy gondom is van arra kaptam gyógyszert és utána mikor minden helyreállt már úton is volt a baba teljesen spontán.
2017. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!