Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék annak érdekében...

Mit tehetnék annak érdekében hogy megjöjjön a menstruációm?

Figyelt kérdés
Már nagyon zavar hogy rendszertelen. Kb. 1 éve jött meg az első, azóta 3 volt. A legutolsó szept. 10-16-ig tartott, az9ta nincs semmi. Nagyon zavar. Tudom hogy normális, de már jó lenne ha megjönne. Nincs rá valami házi praktika?
2017. nov. 2. 16:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás!
2017. nov. 5. 19:22
 12/16 anonim ***** válasza:

Ja, ha szakember vagy, akkor semmi gond, akkor nem itt kell kérdezősködni, hanem szét kell nézni a szakirodalomban, és kész.


Az, hogy eleve tagadod, az is egy jel... Gondolkozz. És ne nekem higgy, hanem a pszichológusnak.

2017. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Na jó, köszi hogy időt szakítottál rám. De azt hiszem nem erről van szó.Egyébként is vannak az osztályomban sokkal vékonyabb lányok, de nekik rendszeres.
2017. nov. 5. 19:40
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a szervezete máshogyan reagál a tartós éheztetésre. Egyébként lehet, hogy csak mondják, hogy rendszeres. Talán épp azért, hogy ne kezdjenek gyanakodni egyesek, hogy nem evészavarosak-e ők is.


"Reggelire zabkását, ebédre két párizsis szendvicset, délután két csokigolyót, most este meg 2 fasírtot és krumplit."


Jó, mondjuk a reggeli kipipálva a zabkásával (bár egyesek már ezt is kevesellnék, úgyhogy ne mondd, hogy túl szigorú vagyok), a két párizsis szendvics egy ilyen reggeli után a tízórai kellett volna, hogy legyen, ebédre kellett volna enned normál esetben 2 fasírtot krumplival, ami előtt még kellett volna valami leves is, utána a desszertnek betudjuk a két csokigolyót, oké. És az uzsonna? És a vacsora? Ez kevés, akárhonnan nézed, főleg, ha igaz a történetnek az a része is, hogy rendszersen végzel testmozgást is.


Magyarul amit ma ettél egész nap, az egy átlagos tizenéves lánynak csak a reggelijét, a tízóraiját meg az ebédjét tenné ki. Te meg ennyin éltél egész nap. Gondokodj. Olvasgass tényleg némi szakirodalmat, legalább a nyelvkönyveidnek az ide vágó részét, a bioszkönyvedet, de akár ilyesmiket is:

[link]


Nem írtad, hogy hány éves vagy, de elég értelmesnek tűnsz ahhoz, hogy ne hagyd ennyiben ezt az egészet. Keress olyan hozzáértőt, akiben megbízol (ha az iskolapszichológus nem szimpatikus, akkor lehet ez családorvos, iskolaorvos vagy nőgyógyász), és csináld azt, amit ő mond, ne rám hallgass. Ha - tegyük fel - nem is vagy anorexiás, annyi akkor is igaz, hogy valami nem stimmel, ezt te is tudod, azért tetted fel a kérdésedet itt.

2017. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi anno a suliban úgy tanultuk nőgyógyból, hogy legalább 46 kg-ot el kell érnie a női testnek ahhoz, hogy menstruáljon (persze magasságtól is függ, de az átlag ennyi), mert az ösztrogén szint ezen súly alatt túl alacsony és nem vált ki tüszőrepedést. Amúgy hány éves vagy? (Én 14 voltam, amikor először megjött, nagyon sovány és magas voltam, úgyhogy akárhogy igyekeztem, faltam, mint egy ló,de nem jöttek a kilók.)
2017. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
En 171cm vagyok 52 kilo zabálok mint az állat de nem nagyon hizok ezt alkata válogatja de mondjuk nekem utoljara augusztus 27-28 volt
2017. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!