Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy elsavasodott a...

Lehet, hogy elsavasodott a szervezetem? A lúgosításnak van orvosi alapja, vagy csak valami kitaláció?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kicsit savas a folyásom néha (vagyis kicsit savanykásabb ízre..) és azt olvastam, hogy az erős menstruációs görcsök is lehetnek emiatt.. És emésztési problémák és fáradtság is, nekem mind klappol, sőt még az állítólag "savasító" ételeket is rendszeresen eszem. Szerintetek van értelme kipróbálni a lugosító étrendet?
2010. máj. 30. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, te mit tanultál kémia órán a savról, de elég alap tudásból is következtethetsz rá, hogy a savnak milyen hatása van az emberi szervezetre.
2010. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
megkóstoltad?:O
2010. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Savak jelenléte és termelődése nélkül nincs emberi élet.A gyomorsósav kell az emésztéshez, a bőrvédelemhez a vajsav, a sejtek életfunkcióhoz a citromsav körforgás, ami egy tucat savas átalakuláson keresztül biztosítja a szervezet tápanyagát. Biológiai analfabéták találták ki ezt az elsavasodási hisztériát. A szervezetben a savak az élethez szükségesek.
2010. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig az egészséges hüvelyflóra savas nem tudod?
2010. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hüvelyváladék alapból savas. Ezen nincs semmi érdekes.
2010. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van az elsavasodásnak orvosi alapja, a sav-bázis háztartás rendezésével főleg intenzív osztályokon foglalkoznak, mert ha valaki savasodik, ott már hatalmas sz@r van...

Két fajtája van a savasodásnak (és a lúgosodásnak is): metabolikus és respirációs acidózis (illetve alkalózis lúgok esetén). Egyik sem attól van, hogy valaki helytelenül táplálkozik (kivéve, ha szó szerint savat/lúgot iszik).


A magazinokban olvasható "lúgosítsunk xy kajával" cikkek orbitális baromságok és a biológiához SEMMI KÖZÜK.

2010. máj. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) Csak elgondolkoztam, hogy hatha bevalna.. De azt hiszem inkabb vitaminokat szedek es elmegyek egy nogyogyaszhoz. (tudom, hogy savas alapbol is, de nem ennyire..)
2010. máj. 31. 00:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Hú, helló. Az a sanda gyanúm, hogy ennek a szegény lánynak én sugalltam ezt a savasodás dolgot. Nos csak egy ötlet volt, nem akartam bekavarni, de én próbálok teherbe esni, és nehezen megy, ezért elmentem egy Aviva torna oktatóhoz. Ő mondta ezt, sőt meg is mért minket, lehet gyógyszertárban kapni olyan lakmuszpapírt, amit ha megnyalsz, megmutatja mennyire savas vagy. Nekem pont tökéletes volt, viszont a lányok, akikkel együtt voltam, nekik kijött a savasság, és passzolt az étrend is, amit az oktató mondott. Szóval csak egy ötlet volt, nem a magazinokból kell kinézni a lúgosítást, de nem kellene féllvállról venni, főleg ha nagyon nagyok a görcseid. (Én mondjuk annyira nem szeretem a gyógyszereket ezért próbálok ki előbb minden mást, és végső eset a gyógyszer, azért javasoltam).
2010. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A legjobb lúgosító növény a világon a zöldárpa. Ezt nem én mondom, hanem Hagivara professzor, aki bevizsgálta az összes növényt (zöldségeket, gyümölcsöket is), és ezt hozta ki első helyen, tehát ez a legjobb lúgosító növényünk. Mindamellett mindentadó tápláléknak nevezte el, mert ebben a növényben van a legnagyobb mennyiségű mikro és makro tápanyag. Interneten is elolvashatja mindenki.

Vikusz

2010. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"A magazinokban olvasható "lúgosítsunk xy kajával" cikkek orbitális baromságok és a biológiához SEMMI KÖZÜK."


Na ez egy orbitális baromság!!!


A cukor, az alkohol, a tej, a gyümölcsök, a húsok, és a liszt ezek mind nagyon savasító hatásúak.


Gondolkodj el azon, hogy miért alakulnak ki daganatok...

Ha túl sok savas kaját eszel vagy iszol azt a szervezet nem tudja közömbösíteni és gyökökként elraktározza zsírszövetebe, izületbe, izomszövetbe és még a test millió pontjába.

Majd 50-60 éves korodban (akár fiatalon is) kezdesz el gondolkodni, hogy miért vagy rosszul amikor eddig semmi bajod sem volt.


Tehát ha egy kicsit is számít neked a saját tested akkor ne gondolkodj a lúgosító étrenden, hanem csináld!


Az emésztési problémáid a fáradtságod mind emiatt van!

Én ebből gyógyultam ki! Tudom mit beszélek!

2012. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!