Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj velem? Hormon...

VTimi30 kérdése:

Mi lehet a baj velem? Hormon esetleg vagy más?

Figyelt kérdés
Egy éve kezdődött azzal,hogy két menstruáció között véreztem pár napig..megijedtem mert előtte soha nem volt még ilyen,pedig 30 éves vagyok..elmentek dokihoz,megvizsgált,uh,rákszűrés,azt mondta ovulálok,minden rendben van..a köv.hónapban újra volt ilyen,viszont más is társult hozzá..szédülés,étvágytalanság,hányinger,fejfájás,remegés,idegesség stb..köztes vérzésem azóta nem volt,viszont ezek a tünetek menszi előtt már kb egy héttel igen durvák,és menszi után kb 5 napra enyhülnek..3 hónapja elkezdtem szedni fogamzásgátlót,hátha javít valamit..de semmit..csak hogy kevesebb a vérzés..jelenleg is ebben vagyok,felkelni is alig birok,olyan gyengének érzem magam..máshoz nem nagyon tudom kötni..előtte meg sem éreztem ha megjött..már rám fogták,hogy depis,szorongós is vagyok,mert a tünetek miatt szinte sehova nem merek elmenni..főleg a gyengeség,szédülés,ájulásérzés miatt..voltam laborban is..pajzsmirigy vizsgálat..szív uh..stb..minden rendben van..nem értem mi történhetett azóta,miért van ez..más esetleg járt már így? Vagy ennek semmi köze a menstruációhoz? A vérnyomásom is átlag 110/70..már nem tudok mire gondolni,vagy hogy mit tehetnék,hogy jobb legyen..elnézést,hogy hosszú lett!
2017. nov. 8. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
UH volt? Nekem cisztám, endometrióziusom volt. Akkor volt ennyire elviselhetetlen a mensi.
2017. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,akkor hüvelyi uh volt..mindent rendben talált..elég alapos volt,megmért mindent,csak azt mondta ovulálok.
2017. nov. 8. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj el másik dokihoz is.

Nekem már volt olyan, hogy 3 orvos 3 különböző dolgot mondott ugyanarra az UH felvételre :)

Hormonszintet kéne megnézni.

2017. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom a soraid, mintha én írtam volna!Pont ebben az ügyben akartam én is kiírni kérdést! Én már évek óta küszködöm hasonlókkal, de semmi konkrét eredmény, végleges javulás nincs.

Már fejtől lábig alaposan kivizsgáltak, nem egyszer, semmit nem találtak.Állítólag pánikbeteg lennék...Na de az a bökkenő, hogy szinte csak ovulációkor van bajom, meg mensikor, főleg a második, harmadik napján jön rám a roham, bár sokszor már előtte két héttel is vannak kisebb -nagyobb nyűgjeim, de az még tűrhető.De az ovu meg a mensi eleje egy rémálom.

A nyár tűrhetően telt, de most hogy bejött a hideg, sokkal rosszabbak a tüneteim.

Tegnap éreztem a jellegzetes hasfájást és gondoltam hogy ovuláció, erre reggel mikor felkeltem, kicsit véreztem is és hirtelen megint jött a szapora szívverés, meg vérnyomás kiugrás, remegés, elgyengülés, légszomj.Múlt hónapban is ez volt megint ovulációkor, hiába volt előtte hónapokig nyugtom, visszajött...Legutóbbi menstruációkor szintén ilyen rohamom volt, 180/110 vérnyomással, úgy vert a szivem, azt hittem, meghalok.Én ilyenkor beveszek egy tensiomint (sürgősségi vérnyomáscsökkentő) meg frontint vagy valeriánát, aztán lassan enyhül.

Én voltam nőgyógyászati hormon vérvételen is, de semmit nem találtak.Azt hittem nálam már menopauza kezdete, mert én már 40 vagyok, de az sem, szóval nem kopogtat a változókor még, mégis van valami baj.

Már folyamatosan ezen szorongok, elegem van.ez az étvágyváltozás is bejátszik nálam is, köztes időben, meg ha megjön akkor is.Baromi éhes vagyok, de egy falat sem megy le a torkomon.Volt amikor valami depresszió féle meg sirógörcs is rám jött, pedig nem is voltam szomorú.

Én arra tippelek, hogy nagyon érzékenyek lehetünk a hormon ingadozásokra, vagy épp gyenge a vegetatív idegrendszer.Ehhez járulhatnak a külső hatások, most pl napfényhiány, hideg, borongós idő, táplálkozási hibák.

Nyáron szedtem multivitamint, akkor jobban voltam, talán az is segít.

Esetleg olvass az ösztrogén dominanciáról,illetve progeszteron hiányról, én ráismertem benne a tüneteimre, de nődokik nem foglalkoznak vele, szerintük ez így rendben van, menjek pszichiáterhez vagy kardiológushoz, össze vissza küldözgetnek.

2017. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen jó,hogy ennyi orvos van..csak győzzük eldönteni kinek van igaza.. :)
2017. nov. 8. 14:10
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3.válaszoló..teljesen együttérzek Veled..nekem pl a szapora pulzusra betalocot írtak fel..de a szív uh.alapján,a kardiológus azt mondta felesleges szednem..meg xanax-al akarnak tömni..és biztos hogy pszichés stb..de ha csak menstruáció előtt-alatt-után pár napig érzem ennyire erősnek,azt hogy tudnám beképzelni..de elbizonytalanításnak tökéletes volt,ezért is kérdeztem itt rá,hogy más is van-e így..
2017. nov. 8. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 34 évesen kezdődtek ezek a tünetek.Voltak jobb és rosszabb időszakok.Volt szinte teljesen tünetmentes időszakom is.Mielőtt ezek kezdődtek is, sok volt a stressz az életemben, lehet hogy az borított fel mindent.

Vannak aki szerint attól van, mert évekig nem volt párom (szexuális élet hiánya).Hát, nem tudom...Már attól is félek, hogy csak jobban felborítana mindent vagy hát ugye az is csak feljebb viszi a vérnyomást, meg szivritmust...

2017. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászati hormon vizsgálatokat ki intézte Neked? Úgy értem háziorvos ad beutalót,vagy nőgyógyász kéri? Jöv.héten szeretnék én is csináltatni..és furcsa ilyet mondani,de remélem találnak valamit,és orvosolják,mert már nagyon szenvedek ezektől a tünetektől,és fiatal vagyok,hogy így éljem le az életem.Ma reggel pl nem sok kellett a hányáshoz és iszonyúan vert a szivem..jelenleg másra nem tudom fogni,csak a hormonokra..
2017. nov. 9. 10:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Én magàn nődokinàl voltam.Elmondtam neki a problémàim és kérdeztem hogy kérhetnék-e ilyen vérvételt.Akkor ő adott nekem egy papirt,amivel be kellett mennem a kórhàz laborba.vettek vért szokàsos modon és mondtàk hogy az eredményt megküldik majd a nogyógyàszomnak.Hàt igy megy ez.

Ja még annyi hogy talàlt a nődokim egy pici miomat a méhemben de azt mondja az nem lehet oka a bajaimnak.

Én most két mensi közt vagyok,14.nap körül és ma reggel nagyon rosszul voltam,vagyis hajnalban .Úgy vert a szivem azt hittem meghalok!Alig birtam mozogni de muszàj volt kimenni mosdoba de ugy remegett a làbam,alig birtam kimenni.Közbe fàjt meg befeszült a derekam.Hivtam az ügyeletet.Azt mondtak szedjekbmagne b 6-ot meg lefekves elott egy frontint.Bàr mondta hogy vernyomastol is lehetett ez mert 140/100 volt.also magas.bevettem egy rakat gyogyszert de alig vitte le.fél frontint vettem be de egesz napra kiütött.

2017. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!