Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Velgyn fogamzásgátlót szedek,...

Velgyn fogamzásgátlót szedek, harmadik hónapban sem jött meg a vérzésem, ez mivel magyarázható?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A negyedik fajta gyógyszert szedem két év alatt, mert az előzők is menstruációs rendszertelenségeket okoztak. Azért kaptam most ezt, mert az előzőnél (Mirabella) majdnem egy év után egy havibaj kimaradt,a következő alkalommal pedig 10 napig megvolt. Soha nem voltam terhes, a tablettát is szigorú rendszerességgel szedem, sose hagyom ki. Egyébként soha semmilyen mellékhatás nincs, tesztjeim mind negatívak, jól vagyok, csak éppen nem vérzek, pontosan azóta nem jön meg, amióta ezt szedem. Volt már valaki így? Ha igen, mi volt a kiváltó ok és mi lett a megoldás?

Ui.: Azért nem mentem még orvoshoz, mert azt hittem úgy lesz mint az előző alkalommal, illetve olvastam pár oldalt is erről, másnak is van két havi kimaradás, az orvos erre azt válaszolja, hogy örüljön az ember, egy gonddal kevesebb.. De azért én nem egészen így vagyok ezzel. :) Fogok orvoshoz menni biztosan, csak a napokban még nem tudok.

Köszönöm előre is a válaszokat! 21 éves vagyok.



2017. nov. 15. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Azt ugye tudod,hogy amikor fogamzásgátlót szedsz,akkor nem menstruálsz, csak megvonásos vérzésed van?! Teljesen felesleges azt emlegetned,hogy kimaradt a menstruációd,mert menstruációd nincs is.

A tabletta egy állandó hormonszintet tart fenn, ami a levél végére gyengül, majd megszűnik -vérzel- ( nekem pl. placebo fehér színű tabletta ) majd simán pár nap múlva új levél kezdésével "felkapod" a hormonszintet, és akkor fejeződik be a vérzés,- illetve nálad nem- újra indul a "ciklus"


Viszont a mesterséges hormonbevitellel gátolod a tested saját hormontermelését,illetve a peteérést.

2017. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl magas a hormontartalma a gyógyszerednek,ilyenkor előfordul,hogy kimarad.
2017. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már a 4.fajta gyógyszerrel próbálkozol,elgondolkodnék a helyedben,hogy érdemes-e továbbra is bajlódnod vele.

Nem kötelező mérgezned magad,van más,hormonmentes fogamzásgátlóra is lehetőség.

2017. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!