Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használ valaki menstruációs...

Használ valaki menstruációs tölcsért? Ha igen mik a tapasztalatok? Vélemények? Előnyök és hátrányok? Tanácsok?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem.

Az első hónap nagyon bénázós, de azért hamar bele lehet jönni. Nekem a görcseimet is enyhíti.


Előny, hogy egyszer kell megvenni és kb. 10 évig jó. Érzetre olyan, mint egy tampon, csak nem szívja fel a hüvely természetes nedveit a vérrel együtt. Én főleg emiatt választottam egyébként.

Hátrány, hogy ki kell főzni menzesz után, de ez egy 10 perces folyamat. Sokan jönnek azzal, hogy milyen undorító nyilvános helyen cserélni.

Nekem még nem volt erre szükségem (mert a 8 órát erős napon is simán kibírja), de palackban bevitt vízzel ott is megoldható az öblítés.


Nekem az a legpozitívabb, hogy csak otthon kell cserélnem. Levegőt nem kap a vér, mert a tölcsér egy kis vákumot képez, tehát nem kezd bomlani. Ezért is lehet bent tovább, mint egy tampon.


Érdemes megbízható márkát választani, nem olcsó gagyi ismeretlen eredetű vacakot. Dm-es vacak, ne vedd meg. Nézz sok bemutató és összehasonlító videót a neten.

2017. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előtte, szólóval egyetértek :)

Én is szeretem, már kb fél éve használom. Előbb kellett volna összeszednem a bátorságom, hogy kipróbáljam.

Ha esetleg érdekel valami infó, pl milyet érdemes venni, hogyan válassz, szívesen válaszolok.

2017. nov. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És milyen fajtát használtok ami jó is? Hány éves korotok óta használjátok?
2017. nov. 30. 17:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Alvásnál nem rossz?
2017. nov. 30. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, 20 évesen vettem. Én Lunette 1-es méretet használok, de több jó márkáról is hallani.


Egyébként szűzen is tudtam használni probléma nélkül. Ezt csak azért írom, hátha valakit ez tart vissza. Aki jó méretet választ és ismeri a saját testét, annak nem lesz gond a használatával.

Én aludni nem szoktam benne, inkább nappal használom. Mivel napközben nem érzem, így szerintem az alvással sem lenne gond.

2017. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ez szerintetek jó fajta?

2017. nov. 30. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Masodik vagyok. Innen ne vegyél, ez átverés, 1-2dollaros szart küldenek horror áron.

Én az emilla.me oldalról vettem egy Fleur kismeretet, és egy Lali M-t. Mind a kettő szuper. Volt Merulám is, de az nekem nem jött be. Egyébként30 vagyok, fél éve kelyhezek.

Vásárlás előtt meg kell nézned, merre helyezkedik el a méhszájad, célszerű menzesz alatt. Ettől(is) függ a méret, illetve mennyire erős a vérzés, gorcsolsz e.

2017. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és teljesen észrevétlen. Már tegnap este felhelyeztem, mert épp várom, hogy megjojjon. Hát reggel majdnem elfelejtettem kivenni :D
2017. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És valami hátránya van? És mit ajánlotok ami nektek bevált?
2017. nov. 30. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Hátrány???? Hmmmm. Szerintem az, hogy tényleg el lehet feledkezni róla.

Esetleg az elején még nem megy olyan könnyen a használat, ha így is van, ne add fel! néhány ciklusnyi gyakorlás, és már pikkpakk megy a csere.

Valamint az is "hátrány", hogy annnnnnnnyiféle színű és formájú kehely létezik, hogy azt venni csak észre, hogy mindegyik kell :D


Az meg, hogy nekünk mi vált be, nem biztos, hogy neked is jó. Tényleg fontos lenne méhszájat mérni, mert ha pl alacsonyan van neked, hiába mondom, hogy vegyél X kelyhet, ha az nagy lenne emiatt, akkor kilóg, nem tudod felrakni. Vagy ha épp neked magasan van, akkor egy kisebb kehely meg "elveszhet" benned, és ez, főleg az elején, mikor még nincs tapasztalat, eléggé elveheti a kedved, mert nagyon nehezen lehet levenni. Ha gondolod, írhatsz priviben is, szívesen segítek.

2017. dec. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!