Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenoma? Mintavétel?

Fibroadenoma? Mintavétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi hetekben felfedeztem a jobb mellemben egy csomót. Először nem foglalkoztam vele, mivel azt gondoltam, hogy biztosan a tejmirigyek, ráadásul menstruáció előtt éreztem, ezért akár a hormonok is lehetnek. Ezután feltűnt, hogy menstruációhoz nem köthető az érzékelésük, valamint időközönként fáj is.


Elmentem tehát ultrahang vizsgálatra, ahol a Doktornő azt mondta, hogy feltehetőleg fibroadenoma, de mintavételre lesz szükség, hogy ezt biztosra tudja.


Megtörtént a mintavétel, amely egyáltalán nem volt fájdalommentes. A Doktornő kb. két percen keresztül (míg szedte le a mintát), bolygatta a csomómat, ami nagyon fájt akkor. Már négy nap volt a vizsgálat és azóta gyakrabban és erősebben fáj a csomóm, emellett pedig keményebbnek is érzem. Ez normális?

Mondta a Doktornő, hogy elképzelhető, hogy fájni fog egy kevés ideig, de szerintem ez az idő már hosszabb a kevésnél.


Másik kérdésem pedig az, hogy ha a fibroadenoma egy fájdalommentes elváltozás, akkor nekem miért fáj? Lehet, hogy nem is az? De akkor mi?


Tisztában vagyok azzal, hogy ezt a mintavétel fogja a legjobban kimutatni, de még sokat kell várni az eredményére, és állandóan az foglalkoztat, hogy mi lehet ez.


Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 3. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Fájhat a fibroadenoma, főleg menzesz előtt. Vannak panaszmentesek, nem fájók, nem tapinthatók is persze.

Ha zavar és jól tapintható és fiatal vagy, tehát még terhességek előtt, kivetetheted. Ha nem biztos a tapintás, a műtét előtt berajzolják uh alapján filctollal (amikor altatva vagy nem tudsz rámutatni a doktornak:))

A mintavétel után jobban fájhat, ez is normális. Tegyél rá jeget (törölközőn át, a fagyasztóból, a bőröd ne fagyjon le, de hűtsd át a területet).

Mammográfus

2017. dec. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Sokat segített. :)
2017. dec. 4. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi lett a mintavetel eredmenye? Mit javasoltak? Ki kell venni?
2017. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére jóindulatú, nem kell kivenni. Félévente kontroll.
2017. dec. 16. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!