Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Olyan gondom lenne hogy este...

Olyan gondom lenne hogy este 8 es negyed9 körül szoktam bevenni a tablettámat es tegnap este elmaradt es reggel jutott eszembe 8korkb gyorsan bevettem es utána néztem a beteg tájékoztatónak ahol több fajta módszert is leírt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ebben kéne egy kis segítség.

1.Ha egy tablettát hagyott ki a 3. héten

A következő lehetőségek közül választhat:

1. Vegye be az elfelejtett tablettát, amint eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre 2 tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes periódus helyett kezdje el szedni a következő csomagot.

A menstruációja valószínűleg a második csomag beszedését követően jelentkezik, de enyhe, vagy menstruáció-szerű vérzés a második csomag szedése alatt is bekövetkezhet.

2. Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja közvetlenül a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el bevenni a tablettát). Ha az új csomag szedését az Ön által mindig megszokott napon szeretné kezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes periódust kell tartania.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, a terhességgel szemben védett marad.

Amennyiben elfelejtett bevenni egy tablettát a csomagból és nem jelentkezik vérzés az első tablettamentes periódusban, előfordulhat, hogy teherbe esett. Fel kell keresnie kezelőorvosát a következő csomag szedésének elkezdése előtt.

2.- Ha 12 óránál rövidebb időt késett a tabletta bevételével, a terhesség elleni védelem még nem csökkent. Vegye be a filmtablettát, amint az eszébe jut, és a következő tablettát a megszokott időpontban vegye be.

- Ha 12 óránál hosszabb időt késett a tabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több egymást követő tablettát hagyott ki, annál nagyobb a teherbeesés kockázata.

A terhesség elleni védelem csökkenésének veszélye akkor a legnagyobb, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is):


ebből a kettőből melyik legyen ami célszerűbb? vagy szedjem ugyan úgy tovább ezt a levelet mintha mi sem történt volna? mert pont 12 óra eltelte előtt pár perccel vettem be ha úgy nézzük volt hogy fél 9kor is be szoktam venni. és akkor még nem mentem túl a 12 órán. Teljesen összezavarodtam hogy most akkor mi legyen hogy elkerüljem a terhességet. Segítsetek. (Elizette)


2017. dec. 12. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz nagy keszekuszaságot,akkor szeded tovább rendesen és gumiztok a hátramaradt pár napban és a szünet alatt is.
2017. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet ez lenne a legegyszerűbb. Mert ebből a levélből már csak a mai nap maradt.

köszönöm a választ!:) ment a zöld kéz!

2017. dec. 12. 11:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Durván 12 órán belül bevetted. Szedd tovább a gyógyszert, ahogy kell, és egy hétig használjatok gumit. Szerintem így a legegyszerűbb.
2017. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a megoldás lesz! Köszönöm a válaszokat:) mindenkinek ment a zöld kéz!
2017. dec. 12. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!