Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SEgíts szükségem van rád. és...

SEgíts szükségem van rád. és válaszodra! Segítesz?

Figyelt kérdés

tegnap a égtelenül elkezdett görcsölni, villámló érzés lettt a hasam alatt. a tanár sírva felvit a tanáriba, mert ülni sem tudtam. borzasztóan fájt!!!! Az anyu szerint kb.3 napig lesznek fájdalmaim utána megjön. 1nap. Égtelen hasfájás. 2nap: égtelen fejfájás. 3nap. azh olnap lesz.

akkor most megjön vagy mi????


2010. jún. 2. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ahelyett, hogy elkísért volna az orvoshoz, jóslatokba merítkezik. És ha más bajod van?
2010. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Először is mennyi idős vagy ? Egyátalán nem biztos, hogy menstruálni fogsz, nekem egy petefészek gyulladás okozott olyan fájdalmakat, hogy a csillagokat leszedtem az égről. Azért egy orvos nem ártana, mert ekkora fájdalom nem igazán normális.
2010. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el sürgősen háziorvoshoz! Ő ha kell, továbbküld belgyógyászatra, vagy csak megnyugtat, hogy ez valóban menstruáció. Ne kockáztass! Remélem, tudtam segíteni.
2010. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
áprilisba lettem 12!!
2010. jún. 2. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj le a körzeti gyerekorvosodhoz. Egyedül is fheted, elég nagy vagy már. Egy vizsgálat nem fog ártani az biztos. Ha tényleg mensizni fogsz, akkor annak a tüneteit is lehet gyógyszerrel enyhíteni. Ám én nem hiszem,hogy a menstruáció ekkora fájdalmat okozna. Holnap sipirc orvoshoz, de ha rosszabbodnál az ügyeletre sem ártana bemenni.
2010. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*fölkeresheted
2010. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vakbélgyulladás, ami akár perforálhat is.
2010. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fajdalom nem tul normalis. Varj meg, ha nem mulik es nem tortenik semmi menj orvoshoz.
2010. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Nyomásra hol fáj a hasad? Próbáld ki a következőt: lefekszel hátadra és a jobb lábadat "kifordítod", tehát nézzen a lábfejed kifelé! Nem fáj? ha nem, tovább!: a jobb csípőhajlatod felett pár centivel (egyénenként változó) nyomd meg a hasad, keresd ezen a helyen a fájó pontot (Kifelé fordított lábbal). Nem kemény így a hasad? Ha nyomásra nem érzékeny, tovább: állítsd talpra a jobb lábadat, továbbra is fekve, csináld megint a nyomkodást az előbb említett módon! Nem fáj? Nem kemény? Ha nem: a talpra állított lábadat fordítsd ki, hogy egy háromszögalakban legyen, próbáld meg úgy, hogy a jobb talpad a bal térdedhez ér. Ha ez nem megy, akkor mehetsz lejjebb. Így sem fáj a hasad? Nyomásra nem érzékeny? Nem kemény? Ha nem, akkor a vakbélgyulladást VALÓSZÍNŰLEG kizártuk, de nem biztos. Viszont hallgass rám: egy dolog előfordulhatott: ha vakbélgyulladásod volt, lehet, hogy megtelt gennyel és kipukkant: először ezért is múlhatott el a fájdalom. Ilyen esetben a fájdalom újra jelentkezik egy idő után, mivel a féregnyúlvány lyukas, a bélsár folyik ki belőle. Mivel ez is előfordulhat és ez NAGYON veszélyes, ezért AZONNAL fordulj orvoshoz! Lehet, hogy csak vírusos valami, de hát ne kockáztass! Minél később mész el, annál nagyobb az esélye, hogy hashártyagyulladást kapsz, ilyenkor nagyobb műtétet kell elvégeznünk, ami viszont veszélyesebb is. Figyelj, ha így otthon maradsz és ez a bajod, akkor nagyon durva dolgok történhetnek (nem akarom felsorolni, milyen szövődményeket láttam abból kifolyóan, hogy nem akartak orvoshoz fordulni...). Ha vírusos megbetegedés, azt az ultrahangon úgyis észreveszik, hogy nincs komoly baj. Ha vakbélgyulladás és még nem perforálódott(nem lyukadt ki), akkor egy nagyon egyszerű rutinműtéttel a féregnyúlvány eltávolítható! Ha nemrég perforálódott, akkor csak ezenfelül fertőtlenítik a hashártyát és kész. Ha vársz, h elfertőződjön, akkor nagy baj lehet! Remélem, gépen keresztül valamelyest tudtam segíteni a diagnosztizálásban, bár ilyet még csak élőben csináltam. Tehát ne vegyél be fájdalomcsillapítót, mert akk nehéz a diagnosztizálás és fordulj orvoshoz!

Ha menses akkor arra meg rájönnek:):)

dr Dav

2010. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat. és elmentünk az orvoshoz. végül epehomokom lett!!!! Vérvétel, vizeletminta, ha pedig, epekő akkor műtét!! :( Félek
2010. jún. 3. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!