Mit tennél a helyemben? Szükségem van a válaszodra!

Figyelt kérdés
A bajom az, hogy nem tudom, mi legyek. Vagyis hogy melyik fősulit, egyetemet válasszak. Most vagyok végzős gimis Veszprémben. Halvány fogalmam sincs, mi legyek. De tényleg. Pedig mindenképpen tovább kell tanulnom, évet nem halaszthatok. Segítenél? (a jegyeim nagyon jók. szándékosan tanultam a 4 év során jól, hogy mikor választásra kerül a sor, a jegyeim ne befolyásoljanak...
2009. szept. 19. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

politikus.Az mindig jol keres.

Esetleg idegenforgalomba helyezkedj el.

Vagy pszichologus.

2009. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ez így nagyon nehéz...alapvetően magadnak kell megtalálni, hogy mi az, ami érdekel... próbálj könyvtárakban korábbi évek továbbtanulási könyveit felkeresni, v. felvi.hu-n nézegetni az egyetemek/főiskolák egyes szakjait. amiről nem tudod, mit takar pontosan (név alapján nyilván sok ilyen lesz), annak nézz utána, hogyha azt elvégeznéd, akkor mit tudnál vele kezdeni. ez elég hosszadalmas munka, de a cél érdekében megéri.

a másik, amit tehetsz, hogy ha vannak olyan tanáraid, akikkel jól kijössz, v. megértitek egymást, velük leülsz beszélgetni, hogy mit ajánlanának, mert neked egyelőre nincs semmi olyan, ami nagyon érdekelne... (ők mégiscsak jobban ismernek). ugyanezt esetleg ismerősökkel, családtagokkal is megteheted.

ha már van némi fogalmad, akkor a végső döntést is könnyebb lesz meghoznod, hogy merre tanulj tovább.

sok sikert!

2009. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

az idegenforgalom, és a pszichológia telített. lehet, hogy jól keres, de ahhoz el is kéne tudni helyezkedni, ami nem könnyű, mert sokan mennek ebbe az irányba.

ha esetleg olyan, ami ritka (pszichológia esetében), akkor talán picivel könnyebb a helyzet, pl.: szexuálpszichológus, v. kriminálpszichológus...


(2. voltam) - csak az első válaszához egy kis kiegészítés.

2009. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél munkát: fizika, kémia, biológia szak, esetleg orvosi. A patológus külföldön a 10. legjobban fizetett szakma ... igaz, ahhoz gyomor is kell.
2009. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért adhatnál legalább egy kis támpontot. Pélául mi az, ami semmiképp? Jó vagy reálból? Akkor BME vagy orvosi, ezekkel el lehet helyezkedni.
2009. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

na, látom a többiek nem nagyon mondanak konkrétumot. majd én: :)

vegyészmérnök: gyógyszeripar hatalmas pénz.

gépész, vagy építésmérnök, de függ attól, milyen nemű vagy, mert lányoknak az utóbbi kettő annyira nem biztos, h tetszene. de ha a kémia, biosz jól megy, akkor vegyész.

informatika, abból is a gazdinfo: bankban dolgozni jó dolog, és év végén még prémium is van :)


bölcsész és humán szakokat felejts el, abból manapság csak éhenhalni lehet.


ha jó vagy a reál tárgyakból, akkor keményen feküdj rájuk, járj faktra, esetleg különtanárhoz, emeltezz, és irány a legjobb egyetem!

sok sikert és kitartást!

2009. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hát így nehéz segíteni, hogy nem írtad mit szeretsz vagy mit nem...:S

a jogász szakma most megint keresett lesz, de ajánlom a nemzetközi tanulmányok szakot, ahol mindenből tanulsz egy kicsit, és egész jók az elhelyezkedési lehetőségeid! ha pedig jól tanulsz akkor elég jó esélyed is van bekerülni, én is Veszprémbe járok erre a szakra!

2009. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

hát egyészségügybe nem mennék, se reál irányú egyetemre, se gyógyszerészeire. Egészségügybe biztos nem mennék, az idegrendszeret túl gyenge hozzá: vérátömlesztés, stb

pszichológián sztem az ember kikészül idegileg. más emberek elrontott életét kell végighallgatnia, és közben megoldást találni helyettük a problémáikra.

Informatika a halálom:)

8 éve hegedültem, átváltottam gitárra. Imádom a gitárokat, de tanárnak nem mennék el. Sőt, semmilyen tanár nem lennék. Állatokat szeretem, de nem annyira, mint a tesóm. Tesóm rajong értük, így én mellette úgy tűnök, mint aki utálja őket:)

Régebben újságírói szakkörre jártam, érdekelt az irodalom, de már azt is rühellem. örülök, hogy jártam, mert legalább tudom, hogyha újságíróira mentem volna, biztos sulit váltottam volna.

2009. szept. 21. 08:46
 9/14 A kérdező kommentje:

idegenvezető sem lennék...

hú, ez nagyon nehéz...

2009. szept. 21. 08:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Írd le igazán mi az erősséged, miből fogsz érettségizni, milyen szinten, milyen nyelvvizsgáid vannak...

Igazából nekem sem jut eszembe más, nézelődj a felvin, ha ott sem találsz megfelelő szakot, akkor sehol!

2009. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!