Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkezdjem a fogamzasgatlot,...

Elkezdjem a fogamzasgatlot, ha nagyon rendszertelen a menstruaciom?

Figyelt kérdés
Az utobbi fel evben 2szer mestrualtam. Az okat nem sikerult kideriteni, mikor voltam allami nogyogyaszaton nem tudtak ra mit mondani. Lehetseges, hogy csaladi dolog, mindket noveremnel fellep ez a dolog. 17 eves vagyok, mar harom honapja felirattam a fogamzasgatlot, de eddig nem tudtam elkezdeni szedni, mert ugye azt a menstruacio elso napjan lehet. Ma megjott, viszont most nem tudom, hogy elkezdjem e szedni, mert aztan mi van, ha utana sem rendszerezodik. Viszont elkezdenem, mert ki tudja mikor jon meg ujra...
2017. dec. 19. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

A fogamzásgátló felfüggeszti a ciklust, szóval megvonásos vérzésed lesz majd, amikor abbahagyod.


Ha mindenképp el akarod kezdeni, akkor ne az első napon kezdd el, hanem a 3-4-en. Ezt a dokim tanácsolta, mert ha így csinálod, kevesebb az esély arra, hogy tablettaszedés közben áttöréses vérzésed legyen.


Egyébként ha ennyire rendszertelen a menzeszed, nem a fogamzásgátló a legjobb módszer erre. Ha ezt választod védekezésnek, akkor még rendben lenne, de ha csak a rendszertlenség miatt akarnád elkezdeni, akkor inkább ne. Keress fel másik dokit, ki kell derülnie, hogy miért nem menstruálsz, komoly is lehet, de nem akarlak ijesztgetni. Én mindenképp elmennék még vizsgálatokra, mielőtt elkezdeném a gyógyszert.

2017. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló egy mesterséges ciklust hoz létre, a rendes ciklusodat kikapcsolja. Nem menstruálni fogsz mellette, hanem megvonásos vérzésed lesz, amit a tabletta szünetre történő abbahagyása vált ki.

Tehát a gondjaidat nem fogja megoldani. Amint abbahagyod majd a tablettát, nagy valószínűséggel újra nem lesz menzeszed. Ez még most nem is annyira nagyon gond, de majd ha babát szeretnél pár év múlva, akkor ez nagy gondod is lehet. Jobb előbb kideríteni, hogy mi okozza.

Mindenképpen el kell menni egy normális orvoshoz, aki kideríti az okát, hogy mi okozza, hogy ennyire keveset menstruálsz. Lehet szervi oka, hormonális oka. Kéne vérvétel, ultrahang, illetve nem ártana egy endokrinológust felkeresni, aki kifejezetten a hormonális dolgokkal foglalkozik.

2017. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vedekezes celjabol kezdenem el szedni
2017. dec. 19. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendben van, de mielőtt elkezded szedni, nem ártana helyrehozni a természetes ciklusodat.
2017. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van,ki kell vizsgáltatnod magad.A kivizsgálás nem csak abból áll,hogy megnézetjük magunkat a nőgyógyásszal,hanem azt jelenti,hogy addig megyünk,amíg rá nem jön,pl.egy endokrinológus,hogy mi áll a dolog mögött.

Éppen elég baj az,hogy 3 havonta menstruálsz csak,a fogamzásgátlóval még inkább összezavarod a szervezetedet.Abban mesterséges hormonok vannak,aminek a szedése értelemszerűen nem normális.

Ahogy előttem is írták,a gyógyszer által létrehozott ciklus,az nem természetes,hanem mesterséges.Nem véletlenül hívják megvonásos vérzésnek,nem pedig menstruációnak.

Az egy mű ciklus,blokkolja a természetes menstruációt.A nőgyógyász rengeteg pénzt kap érte,hogyha felír valakinek fogamzásgátlót,ebben nagyon nagy üzlet van.Azért nem akar kivizsgáltatni,mert akkor kiderülhet,hogy mi is a valódi oka annak,hogy nem menstruálsz és akkor ő nem jár jól.Őt nem érdekli,hogy te nem fogsz menstruálni továbbra sem,sőt..

Tessék addig menni,amíg valaki nem tud valami biztatót mondani.

Óvszerrel is millió egy pár védekezik,nem kell minden áron mérgezned magad.

2017. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!