Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jön meg ha fáj a...

Miért nem jön meg ha fáj a hasam? 14/L

Figyelt kérdés
Általában elég rendszertelenül jön meg, nagyjából minden hónap 20.környékén szokott. Most is várom már, a hasam görcsöl de nem jön semmi. Terhes biztosan nem vagyok, akkor mitől lehet?

2017. dec. 26. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nemsoka megjön. A szervezet már napokkal előtte jelezhet. A menstruáció esetében ne azt nézd, hogy hányadikán jön meg. Nem így kell számolni. Nézd meg, hány nap telik el két egymást követő menstruáció első napjai között, az adja meg a ciklus hosszát. Lehet, hogy teljesen pontos a menstruációd, csak rosszul számolod.


Le tudnád írni, ebben az évben mikor voltak a menstruációid első napjai? Akkor segítek kiszámolni, hány naposak a ciklusaid, és mikorra várd a következőt.

21N

2017. dec. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyár óta jegyzem fel egy noteszba:

Június - 6.

Július - 11.

Augusztus - 11.

Szeptember - 12.

Október - 18.

November - 23.

És köszönöm a segítségedet! :)

2017. dec. 26. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meg fogsz lepődni, ugyanis azt írtad, rendszertelen a menstruációd. Ez nem így van, a te menstruációd szinte napra pontos, ez igenis rendszeresnek mondható! :) Mivel nem tudod, hogyan kell számolni a ciklusodat, írok egy kis bevezetőt is, hogy jobban megértsd a dolgot. Szóval.


A nők ciklusa általában 21-45 nap között mozog. A ciklus első napja a menstruáció első napja. A menstruáció általában 3-10 napig tart, erőssége változó. A menstruáció után nemsokkal, általában a ciklus közepén (28 napos ciklus esetén a ciklus 14. napján) peteérés van. Ha a pete nem termékenyül meg, akkor napok/hetek múlva menstruációként távozik. Ennek a menstruációnak az első napja a következő ciklus első napja. Így tehát ha azt akarjuk megtudni, milyen hosszú a ciklusod hossza, meg kell számolni, hány nap telik el két egymást követő menstruációd első napjai között. Te leírtad nekem az elmúlt 5 ciklusod első napjait, úgyhogy levezetem, hány naposak voltak ezek.


jún. 6 - júl. 11. 35 nap

júl. 11 - aug. 11. 31 nap

aug. 11 - szept. 12. 32 nap

szept. 12 - okt. 18. 36 nap

okt. 18 - nov. 23. 36 nap


Tehát az elmúlt 5 ciklusod hosszai: 35, 31, 32, 36 és 36 naposak. Ezt a pár napos különbséget nem szoktuk figyelembe venni, hiszen nem vagy gép, nem lehet mindig például kereken 32 napos. Ahhoz, hogy tudd, mikorra várhatod a következő menstruációd első napját, azt javaslom, számoljuk ki, átlagosan hány naposak a ciklusaid a fent megadott időszakban.


35+31+32+36+36=170

170/5=34


Tehát átlagosan 34 naponta jön meg a menstruációd, 34 napos egy ciklusod. Ha ezzel a számmal számolunk, az azt jelenti, hogy a nov. 23-ához hozzá kell adnunk 34-et, így kapjuk meg, várhatóan mikor jön meg legközelebb (persze ilyen fiatalon lehet, hogy késik, vagy hamarabb jön meg, az sem probléma). Nov. 23. +34 nap az azt jelenti, hogy legközelebb dec. 27-én kell megjönnie. Valószínűleg azért fáj a hasad, mert nemsoká tényleg meg fog jönni. Remélem, érthetően magyaráztam. :)

2017. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig rosszul számoltam de most már értem! Köszönöm szépen a segítségedet, megnyugtattál! :)
2017. dec. 26. 21:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Ha van még valami kérdésed, szívesen segítek.
2017. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!