Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők! Normális, hogy...

Lányok, nők! Normális, hogy ennyire (nagyon) rosszul legyek menstruáció alatt? 15/L (3 éve menstruálok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!először is boldog új évet!

Kérem aki tud segítsen, nagyon meg vagyok ijedve.

Tegnap délután jött meg, a hasam nagyon fájt, de ezt már megszoktam 1.,2.nap nagyon szokott fájni. Ma reggel olyan rossz közérzettel keltem, mint amikor lázas vagyok, de nincs lázam. Enyhén fáj a fejem, néha megszédülök a hasam nagyon fáj (jobban mint szokott),szinte nem tudok normális kaját megenni, csak édeset, rengeteg vizet iszok(amúgy sokkal kevesebbet), a fájdalomtól van egy kis hányingerem is. És pár napja már fájt a fejem. Szóval a többi menzeszemhez képest elég kellemetlen. Nálatok fordult ilyen elő? Elso 2 évben volt hogy kórházba kerültem annyira fájt a hasam, de már azt hittem jobb lesz. Ez ennyire változó?

Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 2. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos van akinek ennyire, vagy meg rosszabb is a menstruacioja, van aki pedig meg sem erzi. En 22 eve menstrualok, es bizony amig nem szultem, addig minden honapban borzaszto gorcseim voltak, elofordult hogy hanytam is miatta. Az elso 2 napban muszaj volt fajdalomcsillapito de meg igy is nagyon nehezen tudtam pl a munkahelyemen koncentralni. Aztan 8 eve megszuletett a lanyom, utana nagyon sokat enyhult. Amiota pedig 3 eve a fiam szuletett, azota alig erzem a menstruaciot. Sokaknak a szules segit csak ezen. Persze nem azt mondom hogy minel hamarabb szulj emiatt :D
2018. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) engem leginkább a szédülés ijesztett meg, az még nem fordult elő. De már megnyugodtam, jobban vagyok.
2018. jan. 2. 16:15
 3/4 Metionin ***** válasza:
57%
Sajnos van akinek ilyen. Én is erős görcsökkel, ájulással, szédüléssel és hányással küzdöttem 12 éves koromtól kezdve. Az elején el se hitték amíg párszor ki nem jött az ügyelet. Van hogy változik, emlékszem én az elején nem hánytam és meg is ijedtem amikor először volt olyan de sajnos hamar megszokottá vált. Nekem csak a fogamzásgátló segített amit 19 évesen kezdtem szedni, tehát laza 7 évet szívtam ezzel végig.
2018. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is szotak kemény napjaim lenni menstruációm alatt.

Van hogy csak elsö két nap fáj, van hogy szinte végig a 7-8 nap alatt.

Sürün fáj a fejem is ez idő alatt.Sürün van hányingerem, étvágytalanságom (rágondolok egy ételre és hányhatnékom van) még a csokit sem kivánom, és még a szédülés is a fejfájás mellé. Ezenkivül nekem a derekamba és a combcsontomba lesugároz a fájdalom, ilyenkor úgy járok mint egy begörnyedt nagymama. A másik hogy nekem már a 14.nap után elkezd fájni a hasam, és mielött megjönne egy nappal elötte enyhül és amikor megjön na akkor jön a fekete leves. Tehát két hétig sokszor egy folytában fáj.


Azt tudni kell, hogy PCO-t diagnosztizáltak nálam, 9 éves korom óta aknés heges börrel élek. Fogamzásgátlót egy évig szedhettem (Minerva), sajnos egy évig érezhettem azt hogy végre normális a menzeszem, nem fájt sosem a hasam, nem voltam pattanásos (hegek természetesen örök életemre megmaradnak). Egyedül erös migrént okozott a gyógyszer... aztán egyik nap észre vettem hogy a bal szememmel nem látok úgy... hát sajnos nagy eséllyel a gyogyszer okozta.

Majdnem megvakultam, kevés esély volt hogy látni fogok a ballal ( szemfenék trombózis), a szerencsém a doktoromnak köszönhető, legjobb kezekben voltam és visszahozta a szemem egészségét.


Tehát amit akarok mondani ezzel hogy oké igy ugy javasolják a hormontablettákat, de öszintén? Én nem javasolnám. Nem csak azért ami a szememmel történt (elvileg 21 évesen ilyen ritka vagy egyáltalán nem fordult elö mert ez öregkorri betegség, csak a gyogyszer lehetett mert az volt az egyedüli gyogyszer amit szedtem még a migrénemre se szedtem semmit csak havi 1-2 tablettát)


Tehát erős trombozist okozhatnak ezek a gyógyszerek, a másik hogy tulajdonképpen tönkre is teszi a hormonháztartásodat.


Nem beszélek le senkit a fog.gátlokrol mert a mai világban nem lehet, sajnos ahhoz tul jó a probléma megoldásokra, de javasolni sem javasolom.


Visszatérve a menstruációra, nekem erös is volt a vérzésem, mindenhogy átáztam. Most közel egy éve javult a helyzet és beállt 22 éves koromra normálisabb vérmennyiségre.


Ami még fontos és kiemelném:

Sok folyadék mindig, ha nincs akkor besürüsödik a véred. Szoktak ilyen vérdarabkák lenni?

A másik amit javaslok az a vastabletta. Az volt az egyedüli ami megszüntette nekem is a hányingert és a szédülésemet.

2018. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!