Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mensi? 21 naponta normális?...

Mensi? 21 naponta normális? Tampon 13 évesen?

Figyelt kérdés

13,5 éves vagyok

Fél éve jött meg először.

21 naponta jön meg azóta

Ez normális?

Már nagyon idegesítő hogy 3 hetente mensizek😢

Milyen betétet használtok?

Használhatók tampont?

Anya mindig always normált vesz, de nem elég

Hogyan mondjam meg neki?


2018. jan. 2. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Persze normális. Nagyon szerencsés vagy, hogy beállt.

Én Always Sensitive-t használok, (világosrózsaszín),ez azért jó,mert nem olyan műanyagos mint a többi Always, hanem soft cotton borítása van,tehát puhább sokkal. Két méret van belőle: normal és super.Én a supert használom.

Egyszerűen állj oda anyukád elé,és mond meg neki ezt,amit ide leírtál, hogy nem elég neked a normal betét.

Tampont használhatsz, de én nem ajánlom,mert nem valami egészséges. Le lehet ezért pontozni,de nekem ez a véleményem.

14/L

2018. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Honnan számolod a ciklus első napját? A mensi első napjától? Még úgy sem annyira vészes a 21 napos ciklus. "Anya, ez a vetet nekem nem jó, emilyet vegyél." Használhatsz tampont.

21N

2018. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Tampont még nem próbáltam úgyhogy arra a kérdésedre nem tudok válaszolni.

Régebben nekem is így volt mensim, de elmentem nogyógyászhoz. Azt mondta teljesen normális. Ennek már több éve, azóta 28 naponként jön meg. Én is Always sensitivet használok, de csak a simát. Illetve az utolsó napokon Always tisztasági betétet, mert akkor már nagyon gyenge a vérzésem.

Anyukádnak nyugodtan mondd meg. Ez nem olyan amit szégyellni kellene, meg fogja érteni :) 15/L

2018. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az lehet, hogy te akkortól számolod, amikor elmúlt. Pedig az elejétől kellene, és akkor 21+7=28, és még tök szerencséd is van, mert szabályos.

Ha nem, akkor már kicsit gázabb, de még belefér az is, 21-35 napot szoktak mondani ideálisnak.

Ha nem elég, akkor gyakrabban kell cserélni. Én már jártam úgy, hogy még a szék is véres lett. Ultra gáz volt, a tanárok is röhögtek. Egy órával cseréltem előtte, de már órán is éreztem, hogy bugyog a vér, szószerint. Azóta párszor volt ennyire erős, de akkor itthon voltam.

A tampont én sem mertem megmondani, de nyugodtan vegyél, próbáld ki, aztán vetess azt, ha jó. De anyudnak nincs otthon, mert akkor kipróbálhatnád azt.

2018. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!