Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászat hiányszakma?

A nőgyógyászat hiányszakma?

Figyelt kérdés
Tegnap este voltam ügyeleten, de egy orvos nem volt ott. Szülészeten is kevesen voltak ahogy láttam, mégis azt mondta minden nővér ott van az összes doki...ennyire nincs nőgyógyász, hogy az ügyeletre berobogó fájdalmakkal küzdő embert nincs aki ellássa??
2018. jan. 2. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Bemész egy sürgősségire, ott is 4-6 órákat várakozol míg sorra kerülsz, akkor szerinted hiány van a belgyógyászokból ?!

2018. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én decemberben szültem, a reggeli viziteken 6-7 nőgyógyász járt körbe, hétvégén is, este max 2-en jöttek, de volt, hogy két nő szült egyszerre, akkor csak az egyik doki végigszaladt, h mindenki jól van-e? Napközben sokan voltak mindig.


Viszont nálunk pl a fele doki szabin van szinte egész januárban. Lehet, nálad is így időzítettek, ünnepek utánra.

2018. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét kérdésre válaszolva: nem, nem az. Az orvosi szakmák közül jelenleg a szülészet-nőgyógyászat nem számít annak. Ennek ellenére természetesen vannak olyan területek az országban, ahol kevés van belőlük.


Viszont az ügyelet egy kicsit más. Klinikán dolgozom, van vagy 40 orvos, de ügyeletben összesen 3-an vagyunk, plusz egy behívós. Kisebb kórházakban egyetlen ügyeletes orvos van, és ha műtétet kell csinálni, akkor behívnak plusz egy főt.


Viszont az valami vicc, hogy az emberek mivel és milyen indokokkal képesek ügyeletre mászkálni. Sokan az egyszerű, háziorvosi vagy ambuláns rendelésre tartozó problémájukkal mennek el az ügyeletre, mert

1. nekik napközben éppen más dolguk van

2. úgy gondolják, hogy az ügyeleten kevesebbet kell várni.


A nőgyógyászati ügyeleten megforduló betegek kb. 10%-a az, aki valóban ügyeleti ellátást igényelne. A többi jön a két hete (vagy még rosszabb esetben évek óta!) tartó hasfájásával, a pozitív tesztjével úgy, hogy semmi panasza nincsen, a 3 napja tartó hüvelygombájával. És a kedvenc az, amikor még fel is vannak háborodva, amiért 1 órát várniuk kell. Mert persze abba nem gondolnak bele, hogy mondjuk egy akut császármetszés kicsit fontosabb, mint a 3 napja tartó hüvelygyulladása.

2018. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem hianyszakma. Csak mindenki a maganraxisat nyomja, senki nem szeret ugyeletben a sok nem fizetossel fogalalkozni. Sajat tapasztalat, hogy ha a korhazon mulik es a dokikon, akkor nem elek, mert nem jartam egyikhez se maganba es hiaba ott laktam es hiaba akut volt szepen hatrasoroltak.

:-)

2018. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ne viccelj! Pont a nőgyógyász lenne hiány szakma??
2018. jan. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!