Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek megmondjam a...

Szerintetek megmondjam a nőgyógyásznak, hogy rettegek a nőgyógyászati vizsgálatoktól ha merészkedek elmenni? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Volt egy rossz tapasztalatom,körzeti orvosnál.Az a nő egy rettenetesen türelmetlen,antipatikus személyiség volt.Utána még azt írta a kartonomba,hogy elutasítottam a vizsgálatot,pedig nem így volt(az igaz,hogy féltem),de mondjuk jó,hogy ő nem vizsgált tovább.Ha türelmesebb,empatikusabb lett volna nem lett volna gond.A fogorvostól is rettegtem,azt legyőztem,mert a fogorvosom olyan ügyesen elvonta a figyelmemet,próbálta oldottá tennia kezeléseket,hogy oda már nem félek elmenni,de ott se ülnék be akárki székébe.

Lehet mindez abszurd mert 30körül vagyok,de tényleg nagyon félek a nőgyógyásztól.Kizárólag privát orvoshoz mennék.Ha lehet normális válaszokat kérnék.Tisztában vagyok vele,hogy nem igazán jó ötlet nem járni nőgyógyászati vizsgálatokra.



2017. dec. 12. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mondd el neki, tudnia kell mindenképp.

Ez nem szégyen.

2017. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Megemlítheted, hogy félsz, rossz tapasztalataid vannak, de ha jó dokihoz mész, akkor eleve nem okoz olyan helyzetet, hogy félned kelljen. Számítanak arra, hogy ott az ember feszült, kiszolgáltatottnak érzi magát. Kérdezz körbe az ismerőseid közt, biztosan ajánlanak olyat, aki türelmes, kedves, és tapintatos. Olyan dokit válassz, akit sokan dicsérnek. Valamennyi feszkó lesz benned, mert mégiscsak nőgyógyász... én is rettegtem tőlük, míg meg nem találtam a mostani dokimat, most meg előre görcsölök, mert hamarosan nyugdíjba megy.
2017. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mondd el majd a dokinak, hogyan érzel a vizsgálattal kapcsolatban.


Szerencsére a legjobb dokihoz mentem, amikor erősen kezdtem el görcsölni. A vizsgálat előtt megkérdezte, hogy voltam-e már férfivel és hogy nőgyógyásznál voltam-e már. Mondtam, hogy férfivel igen, orvosnál még nem. Annyira megértő volt, hogy még azt is elmagyarázta, hogy kell feküdnöm a vizsglóra. Mindezt humoros, feszültséget oldó stílusban, a vizgálat kellemetlen volt egy kicsit, de nem azért, mert durva volt. Kiderült, azért fáj a petefészkeimnél, mert cisztám volt. Uh-n is megnézte, tényleg az volt, 5 centis.


A műtetet is ő végezte, de előtte még kellett egy vizsgálat, amit a főorvos csinált. Oké, ő sokkal idősebb volt, nyugdíj közelében, de amilyen lekezelő stílusban rám parancsolt, hogy feküdjek fel, és amilyen gyorsan (kb 5 mp alatt) lerendezte a vizsgálatot... egy hétig fájt a hüvelyem utána. A rendes dokimnál a vizsgálat kb fél perc, mindenféle rossz érzés nélkül. Nemrég voltam nála újra, mert nem vált be a gyógyszer. Rákszűrést is kértem, nincs semmiféle rossz érzésem, ha visszagondolok.


Bocsi, ha nem voltál erre kíváncsi, csak azért írtan le, hogy lásd, van olyan sztk-s orvos is, aki emberi módon kezeli a betegeit. Ha nem találsz ilyet, akkor marad a magán, de előtte érdeklődj, hátha találsz valaki normálisat.

2017. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*vizsgálóra
2017. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mond el neki. Ez nem szégyen, és neji is jobb ha tudja, hogy az átlagnál is körültekintőbbek kell lennie. Én annak idején első alkalommal megmondtam a dokimnak, vagyis inkább elmakogtam idegességemben, hogy mennyire felek a korábbi rossz tapasztalatok miatt. Aztán az évek során legyűrtem a dolgot, bár ehhez kellett egy olyan orvos is, aki partner ebben. Pár éve még pánikrohamot kaptam sokszor, most meg minden gond nélkül engedtem neki hogy megpróbáljon felrakni egy koraszülést akadályozó gyűrűt. O maga is megjegyezte, hogy milyen messzire jutottunk.
2017. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!