Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használt valakinek a candida-d...

Használt valakinek a candida-diéta?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem számomra szinte betarthatatlan, rosszabb mint egy fogyókúra. És nehezen tudom elképzelni hogy ezen múlna hogy soha többé nem lesz hüvelygombám.
2010. jún. 4. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor érdemes candida diétába fogni, ha azt szakorvos diagnosztizálta.Nekem addig voltak ilyen panaszaim, amíg rá nem jöttek, hogy lisztérzékeny vagyok, amire már 6 éve diétázom. Amióta tartom a glutein mentes diétámat nincs panaszom.
2010. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szia!Én megcsináltam a candida diétát 5 hónapon keresztül szigorúan betartva,mert nekem már szó szerint fájdalmaim voltak tőle!Állandó hasi fájdalmak,folyás stb.minden ami ezzel jár és kimerem jelenteni,hogy határozottan jobban lettem már egy két hónap után és nagyon sokat számít,hogy becsületesen végig csinálod e,mert én nem ettem egyáltalán édességet pedig rettentően édesszájú vagyok hát sokszor leizzadtam a sütik láttán,de megálltam,mert tudtam,hogy muszáj és meggyógyultam már nincs candidám!
2010. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Pedig nekem bejött. Előtte szinte állandóan volt nekem is, nem tudtak kikezelni belőle. Aztán végső elkeseredésemben csináltam, 2 évig...iszonyú kitartás kellett hozzá, újra és újra ellenállni az édesnek, beszerezni az élesztőmentes kenyeret stb. De aztán ráálltam, és láttam, hogy van eredménye is, meg sokkal jobb volt a közérzetem is. Szóval, szerintem hasznos dolog és végigcsinálható. Viszont aki hajlamos hüvelygombára, annak sajnos egy idő után (diéta nélkül) visszajön:(( De akkor már rutinos leszel, az első jeleknél egy kis diéta, és visszaszorítható! hajrá, minden jót!
2010. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én most éppen ezt csinálom(egy hónapja és két hete), de eddig nem sok jót mondhatok...:S

Ráadásul nekem kiderült hogy érzékeny vagyok a cukorra, gluténre és a tejre is.:S

Iszonyat kemény, és ráadásul rossz a közérzetem is, meg szédülök állandóan. De nem akarom feladni, tovább csinálom még legalább egy évig akarom.

2010. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, használt. 7 éve csináltam orvosi diagnózisra, 5 hónapig. Azóta tünetmentes vagyok. Sokat javult az akkor már meglévő tejfehérje-, tejcukor-, sertéshús- és még sok "apróbb" allergia is. Sajnos nem fogytam tőle, pedig állítólag szinte mindenki. Mellette probiotikus béltisztító készítményt is szedtem, amelyiket javasolta az orvos.
2010. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy barátnőm,akinél rettenetesen elszaporodott a candida. Puffadt,folyása volt, viszketett a bőre. Totál le volt amortizálva szegény. Doki diagnosztizálta,azóta csinálja a diétát,konkrétan azóta így él. Ennek már több mint 6 éve. Ő teljesen átállt erre az étkezésre. Azóta semmi panasza. Igaz, jóval többe kerül így az étkezés,de akinek szüksége van rá,annak megéri. Sütiket is szokott csinálni,amik tök finomak. Neki bejött!
2010. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerencsére nekem nem ilyen súlyos, hébe-hóba van, terhesen lettem gombás, aztán azóta másfél év eltelt és most van megint valami, de csak folyás. Orvoshoz elmegyek, de diétázni csak akkor fogok ha gyakran kapom el, és súlyosabb lesz, mint amilyen nektek is (sajnos). További jó egészséget, és kitartást mindenkinek!
2010. jún. 4. 11:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A candidia gomba és a hüvelygomba nem egy és ugyanaz. Ha neked hüvelygombát diagnosztizáltak, az nem azt jelenti hogy candida diétát kell csinálnod. Az egy nagyon kemény diéta és nagyon speciális esetekben szükséges. bTény, hogy mindenféle gomba táptalaja a cukor és a gyorsan felszívódó szénhidrátokból származó cukor. Ha ezt mellőzöd az elég elvileg. Nyilván nem ismerem a te esetedet, de nem biztos, hogy gyötörni kell az emésztőrendszeredet, ha nincs is rá szüksége. Szerintem kérd ki szakember tanácsát és ne a mienket. Sok sikert kívánok neked!!
2010. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Szia én is ugy gondolom hogy betarthatatlan és a nőgyógyászom is speciel!

Nekem azt mondta a cukrot haggyam, de néha nyugodtan egyek süteményt, a fehér kenyeret haggyam el de ha megeszek néha 1-1 szeletet nem lesz semmi, a tésztát haggyam el de ha megeszek 1 tányér túrós tésztát szintén nem halok meg!

Bekell tartani h ezeket csak mértékkel és ritkán, de nem kell betegesen semmit megvonni mahgadtól!

A legfontosabb: a cukrot hagyd el! Ha már az megvan nagyon jó dolog, hisz az a legeslegfőbb tápláléka a gombának!

2010. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!