Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valóban nehezebben eshetek...

Valóban nehezebben eshetek teherbe, ha ilyen rövidek a ciklusaim a PCOS miatt?

Figyelt kérdés

20-22 napos ciklusaim vannak. Általában 5-6 napig menstruálok, majd a mensi első napja utáni 10. napon van peteérésem (érezni szoktam).

Az egyik egészségügyis rokonom szerint így peteérésre nem nagyon vastagszik meg a méhnyálkahártyám és előfordulhat, hogy nehezebben tapad meg a megtermékenyült petesent. PCOS-t diganosztizáltak nálam fél éve, azóta életmódváltoztatással javultak a tüneteim, pontos lett a menstruációm (előtte összevissza jött, sokszor kimaradt). Ennek ellenére is valóban kevesebb esélyem van teherbe esni?



2018. jan. 14. 20:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Javítás: petesejt*
2018. jan. 14. 20:51
 2/8 anonim ***** válasza:

pcos miatt rövidült ciklus? ez annyira nem jellemző :o mint ahogy a peteérés sem.

de amúgy való igaz, a 20-22 napos ciklussal nehezebb teherbe esni.

2018. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, az "érzés" nem igazolja, hogy valóban megtörtént a peteérés, tudom javasolni, hogy kezdj el hőmérőzni (kéttizedes hőmérővel, a neten nagyon sok az infó róla, de én is tudok küldeni), a hőmérséklet emelkedés igazolja, hogy megtörtént az ovuláció (a progeszteron hormon emeli a testhőt).
2018. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából a doki szerint a PCOS miatt ilyen rövidek a ciklusaim, eddig volt hogy 40 naposak voltak de az életmódváltás óta állt be 20-22 naposra. És a peteéréskor a petefészek szurkálást is 1-2 hónapja érzem csak, addig sosem. :/ A hőmérőzést még nem próbáltam, de akkor tervbe veszem
2018. jan. 15. 17:34
 5/8 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy pontosan miken változtattál? Nálam is pcos-t diagnosztizáltak, a nődokim elintézett egy fogamzásgátlóval, hogy majd menjek vissza, ha gyereket akarok. A lapra meg ráírták, hogy diéta, és annyi. Amikor rákérdeztem, hogy pontosan mit ért diéta alatt, nem adott épkézláb választ. Egyébként nem vagyok kövér, 56 kg vagyok, csak hirtelen feljött egy időben plusz 6-8 kg. A neten olvastam sok cikket, én is változtattam már pár dolgon, de nem tudtam átállni 100%os egészséges életmódra. Kb. 2 év múlva szeretnék babát, addigra jó lenne, ha nekem is javulnának a tünetek.
2018. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
150 gramm lassú felszívódású szénhidrát naponta. A diéta itt nem a fogyókúrát jelenti, hanem étrendet (bár én fogyok is, mivel túlsúlyom is van és ezalapján lett összeállítva az étrendem) a lényeg az egyszerű szénhidrátok (cukor, fehérliszt) teljes elhagyása és egészséges dolgokra lecserélése ami meghozza a változást, főleg az IR miatt
2018. jan. 23. 01:32
 7/8 anonim ***** válasza:
a 150 gramm kevésnek tűnik, és még az sem oké, hogy mind lassú felszívódású. Nézz utána az IR-diétának!
2018. jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az endokrinológusom adta a diétát, és mint említettem fogyás is a cél, tehát nekem ez az étrend megfelelő, nem szükséges szerintem utána néznem semminek sem. Valamint a pozitív hatásai is érződnek. :)
2018. jan. 23. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!