Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS esetén ciklus újraindítás...

PCOS esetén ciklus újraindításáról mit tudtok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok, PCOS-t állapítottak meg nálam, már 3 éve nincs ciklusom. Az egyik orvos mondott valami olyasmit, hogy ciklus újraindítása. Esetleg tudtok róla valamit? Mit jelent ez pontosan? Ha esetleg másnál elvégezték ezt, akkor elmondaná a tapasztalatait?

2018. jan. 14. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Erről nem hallottam. Nekem mindig azt mondták, hogy a diéta+mozgás+gyógyszer a megoldás. Ettől áll helyre az inzulinszint és indul meg a ciklus.
2018. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A mozgást és az életmódot én is folytatom. Valamit vitamint szedek. A fogamzásgátlót még túl korainak találtuk, erről volt még szó...
2018. jan. 14. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Annak nincs is köze hozzá. A fogamzásgátló csak megvonásos vérzést okoz, nem a ciklust indítja be. Lehet, hogy lejjebb kéne vinni a ch bevitelt. Nekem akkor lett nagyon szép inzulineredményem, amikor npi 50-60 g-ra csökkentettük a szénhidrátot, plusz futkosós munkám volt. És Merckformint sem szedtem mellé.
2018. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem a ciklus újraindítását is megvonásos vérzéssel gondolta az orvos. nem fogalmzásgátlóval, hanem egyéb formában progeszteronnal (pl norcolut).

semmi extra, beszeded, ha elfogyott, pár nap mőlva megjön. és elképzelhető, hogy utána lesz ciklusod. nem valószínű, de lehetséges.

2018. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De annak mi értelme?
2018. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az az értelme, hogy leválik egy esetleg már kórosan megvastagodott, vagy kóros szerkezetű nyálkahártya.
2018. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Már aggódtam, hogy esetleg sokkal komolyabb beavatkozásról lenne szó. Nagy kő esett le a szívemről! :)

2018. jan. 16. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!